Kryštof Kemp je pohlazení pro všechny smysly

kryštofkemp konopištěKapela Kryštof opět dokázala, že je mistrem v nápadech, jak své fanoušky překvapit a hlavně potěšit. Letos se vrhla do uspořádání vlastního festivalu, což byl krok sice odvážný, leč úspěšný. My jsme se vydali prozkoumat Kryštof Kemp v sobotu 9. srpna na Konopiště.


Jestliže v podtitulu této akce stojí: „Fajnfestival pro všechny generace", pak je to beze zbytku pravda. V areálu byly nejčastěji mladší páry s malými dětmi, ale i dříve narození zde našli dost zábavy. Workshopy s jednotlivými členy kapely Kryštof, kteří vás naučí hrát na kytaru či bicí, ale dozvíte se zajímavosti i o řecké kuchyni, vaření piva nebo fotografování, lákaly nejvíce. Potěšily však také indiánská tee pee se soutěžemi pro děti a možnosti malování na obličej, nebo zábavná T-Mobile zóna, kde si mohli zájemci zazpívat s digitálním Richardem Krajčem populární hit "Cesta". V neposlední řadě potěšila příznivá cena nápojů včetně piva Ostravar za 25 korun.

Ovšem na své si přišel i ten, kdo na Konopiště dorazil jen za muzikou. Už od poledne rozezněla areál skupina Nebe, kterou pak vystřídala nadějná zpěvačka Lenny. V pohodové atmosféře a za krásného letního počasí se o zábavu dále starala Mňága a Žďorp. Příjemné bylo, že jednotlivé kapely uváděl osobně Krajčo. „Když mi bylo čtrnáct patnáct, dělal jsem si vlastní časopis. V něm jsem měl hitparádu. A tehdy, v roce 1991 byli na prvním místě Cure, na druhém Depeche Mode a na třetím Mňága s písní, kterou tenhle koncert odstartuje,“ uvedl lídr Kryštofů své kamarády.

Petr Fiala se svou kapelou vzápětí spustili „Hodinový hotel" a kromě dalších osvědčených hitů jako „Měsíc" či „I cesta může být cíl" zahráli i nové písně z desky „Made in China", která vyjde na podzim. Na přídavek „Ne, teď ne!" si s Mňágou přišel zaskotačit i Krajčo. Ten pak uved i dalšího interpreta. „Teď měl vystoupit Michal Hrůza, ale jak víte, zahrát nemůže. Tak jsme se domluvili s jiným šikovným zpěvákem a jsme rádi, že si udělal čas - Marek Ztracený!“ Ten si pak se svou skupinou výtečnou atmosféru na Konopišti užíval naplno. Mezi své známé skladby „Sex s ex" či „Ztrácíš" zařadil i novinku „Povolání syn".

 

kryštofkemp konopiště


Po napadení se zotavujícímu Michalu Hrůzovi všechny kapely zahrály jednu jeho píseň. Ztracený spustil hit „1+1" Kryštof později zařadil „Zejtra mám" s Krajčovým komentářem: „V červnu roku 2001 se v rádiích hrály nejvíce dvě písně. Naše Lolita a tahle Michalova píseň a my jsme rádi, že ji teď můžeme zahrát.“ Každá zmínka o Hrůzovi vyvolala v publiku velký potlesk.

Téměř dvouhodinové vystoupení Kryštofů začalo krátce po 18. hodině a přineslo spoustu zážitků i několik překvapení. První půlka byla v akustickém pojetí a některé skladby tak dostaly nový háv. U písně „Plán" vypustila kapela do amfiteátru velké balony, známé z loňského halového turné. Ty publikum bavily ještě dlouhé minuty a Krajčo to glosoval slovy: „Příště přivezeme jenom balony. Hodíme je vám a budeme si vás natáčet.“ Při songu „Po kouscích" si „zaplaval" v prvních řadách mezi fanoušky.

Když pak sliboval ve smutné písničce „Kryštof" jisté úpravy, nikdo nečekal, že kapela vystřihne úryvky zlidovělých hitů „Dělání", „Není nutno" a „Tři čuníci". V hlasitější části koncertu došlo na singly „Atentát", „Inzerát", letité „Ženy" i nejnovější „Cestu" na závěr. Zatímco před týdnem byla na Kryštof Kemp unesena nevěsta, symbolem konopišťské zastávky se stalo úspěšné shledání čtyřleté ztracené Natálky s maminkou. A i když začalo na konci lehce pršet, odnášeli si diváci z povedeného festivalu hlavně příjemné zážitky. Kryštof nabídl další alternativu, jak nabídnout divákům zábavu, a znova jde o trefu do černého. Šanci máte ještě příští sobotu ve Svojšicích a 30. srpna na plzeňském amfiteátru Lochotin.


Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání