Hradecký Majáles bude na novém místě a s čipovými náramky

majáles 2014Osmý ročník Hradeckého Majálesu přináší řadu novinek. Dočasně se přesouvá z prostředí Šimkových sadů do větších prostor louky za Piletickým potokem a jako historicky první festival v ČR nabídne bezkontaktní platby.


Po společné diskusi se zástupci města se Majáles přesouvá o pár desítek metrů dál po ulici Akademika Bedrny na louku za Piletickým potokem. I za „Pileťákem” tak festival stále zůstává v centru města, na Majáles se opět dostane každý návštěvník pohodlně pěšky.

„Protože v loňském roce už byly Šimkovy sady i s prostorem u Aldisu kapacitně na hraně, logicky jsme chtěli pro letošní ročník areál výrazně zvětšit a to s využitím dalších prostor v Šimkových sadech. Ale vzhledem k tomu, že tyto dodatečné prostory jsou nově po rekonstrukci, je tedy nutné dodržet vege-tační klid. Není proto možné letos tyto prostory pro festival využít,” vysvětlil organizátor Majálesu Mirek Beránek.

Díky novému a většímu prostoru nabídne letošní Majáles ještě bohatší program na 5 hudebních scé-nách. Festival tradičně nabízí to nejlepší z české a slovenské hudební scény. Mezi hlavní taháky osmého ročníku Majálesu patří například Tomáš Klus, Chinaski, Horkýže Slíže, Mig21, Mandrage, Monkey Busi-ness, Vypsaná fixa a další. Prostor dostanou opět i studentské kapely. Organizátoři i letos chystají plno překvapení, těšit se tak můžete třeba na speciální architektonický design hlavní scény, která z jednotli-vých koncertů vystupujících kapel udělá show světových rozměrů a návštěvníkovi připraví jedinečný zážitek.

 

hradecký majáles


Tradičně bohatý bude i program doprovodných akcí. Během dubna proběhnou oblíbené akce jako Hra-dec na bruslích, Florbalová bitva škol, Majáles pro nejmenší a další. Druhým rokem ožije i studentský projekt Hradec Králové - univerzitní město, kde organizátoři dávají prostor hradeckým vysokým školám prezentovat se před veřejností a budoucími uchazeči o studium.

Přesun do nového prostoru není jedinou změnou letošního Hradeckého Majálesu – tištěné vstupenky totiž letos nahradí čipové náramky. Ty budou sloužit nejen jako vstupenky, ale i jako prostředek pro veškeré placení v areálu festivalu. V Hradci Králové tak proběhne historicky vůbec první tzv. bezhoto-vostní festival v Česku. Peníze si návštěvníci můžou už dnes nabít na čipový náramek dopředu přes in-ternet nebo na místě na dobíjecích pokladnách.

Vstupenky na Majáles je možné v Hradci Králové aktuálně zakoupit v prodejně No. 200 v ulici V Kopeč-ku nebo na tradičních místech v OC Futurum nebo Atrium, další předprodejní místa jsou k nalezení na webu Majálesu. Pro mimohradecké je spuštěno i objednávání vstupenek na dobírku.

Během dubna budou vstupenky, tedy náramky, k dostání za 450 Kč. Na místě bude možné vstupenku zakoupit za 550 Kč. Více informací na webových stránkách www.hradec.majales.czText: Štěpán Neugebauer
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání