Lidé udělali skvělou atmosféru, System Of A Down stejně nepřidali

aerodromeA je to za námi! Aerodrome festival, který byl pro tisíce fanoušků tvrdší muziky událostí roku, ukázal, že podobných akcí by naší republice slušelo více. Areál holešovického Výstaviště ve středu 14. srpna 2013 praskal ve švech!


Už v tramvaji směřující do Holešovic bylo jasné, že se něco děje a kdo se díval pozorněji, mohl lehce vydedukovat, co. Kolem Výstaviště se potulovaly mraky lidí s nápisy své oblíbené kapely na tričku a pivem v ruce. Nutno podotknout, že nejvíce příznivců měli podle očekávání headlineři System Of A Down.

Každým krokem blíže k areálu bylo jasné, že festival malou návštěvností určitě trpět nebude. Ve čtyři hodiny, kdy začínala první kapela, byl prostor už slušně zaplněný, a to měl největší nápor lidí teprve přijít.

Hudební nářez zahájila metalcorová skupina Killswitch Engage. Ti se rozhodně nedrželi zpátky a naladili fanoušky na tu správnou metalovou notu. Při pohledu pod pódium si člověk ale musel klást otázku, kam se všichni lidé nacpou, až přijdou na řadu SOAD, jelikož už v tuto chvíli byl plac téměř zaplněn.

 

aerodrome


Po krátkém zvučení nastoupil první vrchol dne – Flogging Molly. Tito punk rockeři, kteří se inspirují irskými lidovkami, dokonale zvládali komunikaci s publikem. To podle nich pogovalo dokolečka, zdvihalo ruce na povel a propojilo se s kapelou. Dav ožil neskutečnou energií a i ti, kteří předtím skupinu neznali, nebo nebyli jejími příznivci, se neskutečně vyřádili.


Pak přišli na řadu NOFX. Punková legenda z Los Angeles udržela publikum ve správné náladě a neustále lidi lákala na hlavní hvězdy večera. Jejich koncert nebyl tak energický jako předešlých Flogging Molly, ale díky přibývajícímu alkoholu v krvi a blížícímu se vystoupení SOAD to v publiku pořádně vřelo.

Po NOFX spousta lidí zůstala na svém místě, aby o něj nepřišla a měla co nejlepší výhled na pódium. Přestávka mezi kapelami byla krátká, rozhodně kratší než na jiných festivalech s menšími skupinami, což bylo překvapující.

 

aerodrome


A pak už se přiřítili! System Of A Down si hned první písní „Aerials“ podmanili celé publikum, což nebylo vůbec těžké, vzhledem k tomu, že drtivá většina osazenstva byla jejich skalními fanoušky a zpívala s kapelou všechny texty. Každý skákal v rytmech této partičky, například při peckách „Sugar“, „Cigaro“, „Radio, Video“, „Toxicity“ nebo „Lonely Day“. SOAD jsou známí tím, že když hrají naživo, zní to skoro stejně jako z cédéčka. A opravdu, smekám před celou skupinou a především před frontmanem Serjem Tankianem, protože co on zazpívá, je něco neuvěřitelného.

Jak koncert rychle začal, tak i rychle skončil a to zkazilo celkový dojem. Hráli sice o něco déle než předchozí kapely, ale ne o moc a žádný přídavek se také nekonal. Člověk si ani nestihl všimnout, že už je po všem.

Aerodrome festival je skvělý projekt, který se snad udrží i v dalších letech. Do budoucna by však měli pořadatelé zvážit změnu lokality na větší plochu, nebo prodat méně lístků, protože si lidé téměř šlapali po hlavách. Akci by si však neměl nechat ujít nikdo, kdo vyznává tvrdší muziku.


Text: Sabina Lauterkrancová
Foto: Oficiální foto pořadatele

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání