Kontejnery oživí sedm českých měst

kontejnery 2013Festival Kontejnery K světu se v následujících čtyřech týdnech rozjede do sedmi českých měst. Veřejné prostory zaplní desítky skladových kontejnerů a návštěvníci akce se můžou těšit na bohatý doprovodný program. Ať už půjde o prezentace zajímavých projektů, přednášky, workshopy či různá hudební vystoupení. Rozhodně si nenechte tento festival ujít.


Občanské sdružení K světu si dává za cíl oživit veřejný prostor ve městech. Celý projekt se zrodil v Plzni, kterou zaplaví největší počet kontejnerů. Také díky podpoře týmu projektu Plzeň - Hlavní město kultury 2015 jich bude po městě rozeseto přes třicet. Dále se na zajímavé akce můžou těšit zájemci v Praze, Brně, Ostravě, ale také ve Zlíně, Olomouci a Mariánských Lázní.

V hlavním městě budou kontejnery umístěny od 10. května do 1. června v sedmi lokalitách. Na Letné, Karlově náměstí, Ovocném trhu, Václavském náměstí, v Karlíně, na Folimance a kampusu ČVUT. Program vždy navazuje na ráz daného místa. Propojovacím bodem bude kontejner na Václavském náměstí, odkud bude možné sledovat pomocí on-line přenosu dění v ostatních městech. V každém z nich bude jeden takový kontejner.

 

kontejnery 2013


Spolu s festivalem pořadatelé podporují také ekologický způsob dopravy po městě. V Praze proběhne cyklojízda napříč místy, kde budou umístěny kontejnery. V Plzni bude lidem zdarma k dispozici k zapůjčení stovka koloběžek. Mezi doprovodné akce festivalu patří také různé přednášky, prohlídky, výstavy, performance, workshopy, filmové projekce, ale i hudební vystoupení. Více informací o celém festivalu najdete na: www.ksvetu.cz.Text: Pavel Urban
Foto: K světu

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání