Popelce na ledě chybí jen tři oříšky

Popelka muzikál na leděV sobotu 1. října měl v pražské Tesla Areně světovou premiéru unikátní muzikál na ledě Popelka.  Představení se sice neobešlo bez drobných potíží, vše bylo ale publiku náležitě vynahrazeno a pohádkový příběh se dočkal i ovací ve stoje.


V současné době asi existuje jen málo lidí, kteří by neznali českou verzi příběhu o tom, jak chudá dívka ke štěstí přišla. Popelka se už v naší zemi dočkala několika různých zpracování, muzikál na ledě je ale opravdovým unikátem. A nutno říct, že vydařeným.

Krátce před šestou zaplnily Tesla Arenu na pražském výstavišti stovky návštěvníků. Na kouzelný příběh o Popelce se těšili nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. Na velké ledové ploše už stály připravené kulisy a také obří plátno, na které byly po celou dobu promítány doprovodné záběry, které dokreslovaly atmosféru příběhu. Děti nedočkavostí snad ani nedýchaly. S mírným zpožděním vše vypuklo.

Popelka muzikál na leděMuzikál byl dopředu avizovaný jako obrovská show na ledě, která nezná obdoby. Popravdě v tomhle směru je mírně přeceněný, za což jsem velice ráda, protože si krásný pohádkový příběh nedokážu představit jako nějakou obrovskou show. Takhle měl punc velkoleposti, ale zůstal tím, co zbožňují všichni napříč generacemi – nádhernou pohádkou.

Příběhu byly v „ledovém podání“ odebrány výraznější zápletky a zůstala tak jen holá kostra děje. Tu však dokreslily neuvěřitelné kostýmy, kulisy, chytlavá hudba a nejrůznější efekty, ale především herci a krasobruslaři. Ti, pro mě jako lajka, předváděli dech beroucí výkony. Ať už se po ledě ladně nesli, nebo prováděli brilantní artistické kousky, z řad diváků se nejednou ozývalo „ách“ a „óch“. A ať už to bylo právě díky krasobruslařům, kteří mimochodem zaskakovali i za některé své zahraniční kolegy, protože, jak se ze zákulisí proslechlo, zůstali na hranicích, nebo kvůli chladu, co prostupoval z ledové plochy, nejednou jsem měla husí kůži a mám pocit, že větší zásluhu na tom měli právě hvězdy na bruslích.

Popelce bych vytkla jen tři věci. Tou první je ta, že představení chybí originální humor. V příběhu jsou sice vtipné scény, ale takové, které všichni už dávno dobře znají. Druhá věc je, že herecké výkony se omezují na jediné místo, kterým je prostor před kulisami, což je ovšem pochopitelné. A za třetí Popelce chybí tolik typické tři oříšky, namísto toho, je dívka převlečena kouzlem skřítka. Ten jí pomůže dostat se na ples za princem. V představení se vůbec objevuje plno kouzel, ať už je to ono záhadné převlékání, či hlava trčící ze stolu. Protagonisté tak dostáli svým slovům a z Popelky opravdu udělali kouzelný muzikál na ledě.

A jednotlivé výkony? Opravdu úžasný je Martin Dejdar v roli komořího. Okouzluje i Dana Morávková, coby královna v úchvatných šatech, která se v Popelce dokonce vrátila ke své vášni z dětství – krasobruslení a sama se projela po ledě. Jiří Korn si střihnul několik spíše nevýrazných rolí a tou pravou uřvanou macechou je Hana Křížková i s hloupými s prince chtivými dcerami Sabinou Laurinovou a Magdou Malou. Na ledě se dokonce objevila i jedna z našich nejvýraznějších baletek Zuzana Pokorná. Ta předvedla sice krátký, ale úchvatný tanec.

Popelku s princem ztvárnilo olympijské duo Jelena Jovanovič a Konstantin Gavrin, kteří okouzlovali diváky ladným tancem na ledě, doprovázeni světovými bruslaři a akrobaty, ale také dětskými nadějemi. Ty sice sem tam upadly, to ale nikomu vůbec nevadilo, a i tak sklidili všichni neuvěřitelný aplaus.

Popelka muzikál na leděPro návštěvníky premiéry bylo navíc připraveno speciální překvapení, které už nikde jinde neuvidíte. Lucie Bílá a Ondřej Ruml, kteří propůjčili své hlasy Popelce a princi, se na led vydali v kočáře, taženým labutěmi a zazpívali divákům jednu z písní složenou Václavem Koptou. Toto překvapení se ale neobešlo bez potíží a namísto toho, aby ho oba zpěváci předvedli uprostřed muzikálu, museli být uvedeni až na konci, protože se jejich vůz zaseknul mezi kulisami.

Popelka je opravdu krásně zpracovaným představením. Na kvalitě mu dodává pojetí kostýmů, ona pohádková videoprojekce a především všichni protagonisté, kteří ze sebe ždímají, co mohou. Má krásnou atmosféru a je opravdu úžasným zpestřením v uspěchané době. V příběhu se najdou jak mladí, tak i staří a opět nabudete představy, že láska vždy zvítězí.

Popelka v Praze odstartovala tour po českých městech a do pražské Tesla Areny se opět vrátí až v polovině prosince. Pokud nevíte, čím udělat radost nejen svým dětem, ale i sobě, rozhodně, budete-li mít možnost, na Popelku na ledě zajděte.

Text: Tereza Netoličková
Foto: Muzikál Popelka (Radek Klimeš)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Popelka ztratí svůj střevíček na ledě
Popelka – kouzelný muzikál na ledě
Děti ráje čtou svým dětem Pohádky z Kunratického lesa
Pyrofest 2011: Princezny, piráti a hlavně ohňostroje!

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání