V představení s písněmi skupiny Lucie budou hrát Korn, Noid či Liška

skupina lucieNa konci října bude mít v pražském Hudebním divadle Karlín premiéru představení „Lucie, větší než malé množství lásky“. Režisér Petr Novotný se o díle zdráhá hovořit jako o muzikálu a rozhodně není o skupině Lucie, i když v něm budou znít jejich písně. Členové kapely jen dohlížejí na veškeré dění okolo. V hlavních rolích se představí třeba Václav Noid Bárta, David Kraus, Jiří Korn či Pavel Liška.


Libreto k celému projektu napsal Tomáš Belko, který dříve pro kapelu Lucii otextoval dvě písně a loni byl osloven Michalem Dvořákem, jestli by se nepustil do tohoto ambiciózního díla. „Michal Dvořák mi říkal: ‚Ty vole, nechceš něco vymyslet?‘ A tak jsem chodil běhat se sluchátky v rytmu Lucie. Nemohlo to ale vzniknout na jakýkoliv příběh. Je to takový příběh o lásce. O tom, že hledáme, kudy utéct před všedností a jak se dá poprat s rozumem,“ objasňoval okolnosti vzniku a procesu sám Belko na úterní tiskové konferenci.

Režisér představení Petr Novotný ho doplnil: „Tomáš vlastně napsal ještě jednu písničku skupiny Lucie, ale ta je tak rozměrná, že se bude muset hrát dvě a půl hodiny a bude obsahovat ty nejlepší písně skupiny Lucie. Text je strašně hezký a dnes tu všichni sedíme hlavně proto, že se to Tomovi povedlo,“ uvedl Novotný. Tvůrci pak jmenovali několik známých hitů, které v představení zazní. Jde například o skladby „Medvídek“, „Sen“, „Amerika“ či „Svítání“. Dvořák nakonec napověděl ještě více: „Kdo zná naší desku Best of, tak tam z ní bude asi devadesát procent.“

skupina lucie


Premiéry jsou naplánovány až na 31. října a 1. listopadu letošního roku, ovšem dvě kola konkurzu už proběhla. Obsazení ještě není zcela kompletní, ale řadu představitelů už známe. V hlavní roli Lucie budou alternovat Barbora Poláková a Emma Smetana, Daniela ztvární Václav Noid Bárta a David Kraus, Jáchyma Pavel Liška, postavu Borise Lukáš Vaculík a šéfa tiskárny Jiří Korn. Zatím se čeká na obsazení role televizní moderátorky Andrey. „Těším se na všechny písničky, protože jsem na nich vyrůstal. Je to i takový dárek pro mého otce, kterého jsem viděl jednou opilého a bylo to u nás na chatě právě u poslechu skupiny Lucie,“ svěřil se David Kraus.

Samotní členové kapely se v představení neobjeví, jen mají ve smlouvě roli supervize nad celým projektem a můžou do všeho mluvit. Hudbu však obstarají v Karlíně přímo živí hudebníci a někteří z nich s Lucií hráli či hrají. David Koller jmenoval například svého syna Adama či Tomáše Marka. „Bude tam v podstatě takový orchestr. Lidi z Kollerbandu, ale i z jiných českých kapel. Vzniká navíc i scénická hudba, která bude také vycházet z písní od Lucie,“ dodal Dvořák.

 


 Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky interpreta (archiv)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání