Divadlo Broadway oslavilo 10. výročí Kleopatrou

Divadlo BroadwayKdyž má člověk deset let, chodí teprve čtvrté nebo páté třídy. Pokud ale funguje nějaké divadlo deset let, je to už pořádná doba jeho existence a určitě i velký důvod k oslavě. Divadlo Broadway tuto příležitost oslavilo 22. února představením Kleopatra, na které se přišla podívat i Ilona Csáková a Monika Absolonová. Kulturní servis Puls u toho nemohl chybět.


Deset let uplynulo od doby, kdy bylo založeno a veřejnosti poprvé otevřeno pražské Divadlo Broadway. Diváci zde mohli vidět deset původních muzikálů domovské produkce Cleopatra Musical, jeden převzatý titul, a navíc i jedno muzikálové pásmo. Jak říká PR manažerka Martina Jandová: „Je to desetiletí, které nám všem z broadwayské pasáže hodně dalo i leccos vzalo.“

Pro mnohé umělce působení na tomto místě znamenalo úspěšné zahájení své kariéry, jako v případě Moniky Absolonové, které Kleopatra přinesla dva tituly Skokana roku v divácké anketě pěvecké popularity Český slavík Mattoni. Zabodoval také Vlastimil Zavřel s divadelní Cenou Thálie za muzikál Adéla ještě nevečeřela.

Divadlo Broadway za těch deset let zažilo již mnohé. Uskutečnilo se zde bezmála dva tisíce muzikálových a činoherních představení, komerčních i benefičních koncertů, vzpomínkových či dětských akcí. Nechyběly ani zábavné pořady, show, televizní natáčení nebo divadelní srazy. Konaly se tu však i neveselé události. Poslední rozloučení se skvělými umělci a kolegy Patrikem Stoklasou a Petrem Mukem.

Divadlo BroadwayNejvětším úspěchům se těšil pilotní projekt Kleopatra následován dalším dílem skladatele a hitmakera Michala Davida Tři mušketýři. Zatímco Tři mušketýři dlouhou dobu vyhrávali bezpočet muzikálových anket popularity, muzikál o egyptské královně patří dodnes k nejranějším dílům. Poprvé se odehrála ve 450 reprízách, na domovskou scénu se však vrátila ještě čtyřikrát, naposledy letos s podtitulem „Legenda se vrací". A právě tímto představením oslavilo divadlo 22. února své kulaté narozeniny.

Diváky přivítal režisér Filip Renč. Sám se během svého proslovu k publiku natolik dojal, až mu na chvíli došla řeč. Krásný okamžik přítomní ocenili potleskem. První část představení odehrála v titulní roli Kleopatry Kamila Nývltová, po přestávce se pak na pódiu jako egyptská královna objevila Gábina Gunčíková. Po boku jim jako Caesar stanul Marian Vojtko a Marka Antonia ztvárnil Pepa Vojtek. Závěrem celého večera na pódium přišel také Olda Lichtenberg a Michal David. Krátce zavzpomínali, jak se v místě, kde nic nebylo, postavilo krásné moderní divadlo. Poděkovali svým kolegům za podporu, trpělivost a píli a přizvali k sobě na pódium bývalé představitelky Kleopater – zpěvačky Moniku Absolonovou a Ilonu Csákovou. Obě nostalgicky zavzpomínaly na doby, kdy na tamním jevišti vystupovaly. Přiznaly, že jim toto místo bude vždy velmi blízké.

Také Kulturní servis Puls nemohl při této příležitosti chybět, a to nejen proto, že Divadlo Broadway oslavovalo. Ve středu 22. února jsme realizovali první kolo našeho nového projektu SPLNĚNÉ DĚTSKÉ PŘÁNÍ. Strávili jsme s malou Vanesskou celý den, který jsme zakončili návštěvou Divadla Broadway. Jestli se malé slečně splnilo její dětské přání, jak probíhal její den s Kulturním servisem Puls a co všechno zažila a viděla, se dozvíte už příští týden v reportáži, kterou připravujeme.

 


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání