Lucrezia Borgia se vrací na scénu

Lukrezia BorgiaSlavná borgiovská legenda, vyprávějící osud římského papežského rodu, se po více než sedmi letech opět dostává na prkna české divadelní scény. V Divadle Hybernia bude v upravené muzikálové koncepci poprvé představena v sobotu 10. března 2012, tedy v den 55. narozenin režiséra, choreografa a libretisty Libora Vaculíka.


Úžasnou atmosféru Říma na přelomu 15. a 16. století, nastávající konec renesance, příšeří papažského dvora, politické roztržky, prapůvod diplomatických intrik, ale i nesčetná milostná dobrodružství, to vše zachytí muzikál Lucrezia Borgia, který vypráví o slavném italském rodu Borgiů.

Lukrezia BorgiaPod taktovkou Libora Vaculíka, jenž v plné míře naplňuje význam slova muzikál, oživne na prknech Divadla Hybernia nejen Lucrezia, kráska s ďáblem v těle, ale celý příběh této tajemstvím opředené papežské rodiny. Spletité vztahy, vliv mocných i historické momenty poodhalují nejasnosti rodu Borgiů.

Díky sugestivnímu vyprávění, barvitým kulisám i působivému hereckému a tanečnímu představení, příběh na divadelních prknech doslova ožívá. Umělecký zážitek umocňují i skupiny předních českých tanečníků v čele s první sólistkou baletu Národního divadla Zuzanou Susovou, dále Kateřinou Rejmanovou-Benešovou a Zuzanou Pokornou.

Lukrezia BorgiaO podobu muzikálu se spolu s Liborem Vaculíkem zasloužil i Petr Malásek (hudba), Václav Kopta (texty písní), Jan Dušek (výprava) a Eduard Klezla (pěvecké nastudování). V hlavních rolích se představí Bára Basiková, Iva Marešová, Csongor Kassai, Zbyněk Fric, Tomáš Savka, Jiří Zonyga a Tomáš Beroun.

„Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat,“ přiznala Bára Basiková, představitelka něžné Lucrezie. Tanečně-dramatický příběh přináší do vod českých muzikálů zase něco jiného. Poodkrývá roušku tajemství a mnohým jistě rozšíří historický i kulturní rozhled.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Lucrezia Borgia

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání