Kat Mydlář stínal hlavy už stokrát

 

Kat MydlářStá repríza muzikálu Kat Mydlář se odehrála v pražském Divadle Broadway ve čtvrtek 22. září. Tradičně zaplněné hlediště oceňovalo potleskem každou píseň a na závěr nechtěli diváci pustit účinkující z jeviště. Herci a zpěváci pak dostali dort a pořádnou kýtu s nálepkou sto. Vylosovaná žena z publika pak obdržela velký dárkový koš.


Muzikál s dalším historickým tématem, tentokrát inspirovaný pražským katem Janem Mydlářem, dostal v Divadle Broadway moderní kabát. V inscenaci tak blikají meče jako ve Star Wars, kostýmy jsou historické jen napůl a některé části dokonce svítí, jako třeba křídla mrtvé Dorotky. Navíc tvůrci v čele s režisérem Liborem Vaculíkem přidali historickým faktům řadu vlastních nápadů a příběhů.

Kat MydlářSamotné představení je celé zveršované, i když mluveného slova je velmi málo, většinou se přechází z písně do písně, jen přes poměrně rychlé, ač zdánlivě náročné úpravy scény. Prostory jeviště jsou ale využity maximálně, ze stran se vysunou schodiště, seshora klesne plošina a ze spodní části se občas zvedne šikmá plocha. Nechybí ani využití otáčivých a posuvných prostorů. Po choreografické a vizuální stránce je dílo výborně propracované a moderní. Navíc vše doprovázejí na zadní stěně a po stranách digitální obrázky.

Kat MydlářTaké pěvecky se můžou diváci těšit na velmi zdařilé výkony. U jmen jako Marian Vojtko, Josef Vojtek, Olga Lounová, Marta Jandová či Petr Kolář je kvalita zaručena. Po představení si všichni účinkující užili zasloužených ovací a Marta Jandová vylosovala šťastnou výherkyni dárkového koše. Herci z této chvíle udělali v žertu svatbu divačky s představitelem hlavní role Jana Mydláře Marianem Vojtkem. Když se do vtípků vložil i Josef Vojtek, zmrazila ho Jandová z legrace větou: „A kolikrát ses ženil ty?“ Což vyvolalo smích v publiku a trpčí úsměv Vojtkových dvou žen, které v představení hrají v dámské company. Každopádně se vše bralo s úsměvem a v uvolněné atmosféře. Nakonec se protagonisté i fotili, navíc s dortem a velkou kýtou s nálepkou sto.Text: Pavel Urban
Foto: Kat Mydlář (archiv)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Hudební CD k muzikálu Kat Mydlář pokřtil živý tygr
QUASIMODO: Připravuje se nový srdcervoucí muzikál
KAT MYDLÁŘ: Zasekne vám svou sekyru přímo do srdce
Nový muzikál Kat Mydlář se chystá na premiéru

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání