Terezce se splnil sen, poprvé viděla živý muzikál a nahlédla do jeho zákulisí

splněné dětské přáníNezisková organizace Splněné dětské přání rozzářila oči dalšímu nemocnému dítěti. Tentokrát se organizátorky ujaly patnáctileté Terezky z Kadaně, které život komplikuje vážná oční vada. To jí však nezabránilo v tom, aby si užila svou první návštěvu divadla a okusila kouzlo muzikálu Pomáda. Po představení ji však čekalo ještě jedno překvapení – setkala se s protagonisty, kteří ztvárnili hlavní role.


První láska, nerozlučné přátelství a nekončící zábava, taková je Pomáda. Příběh ze školních lavic, který poprvé spatřil světlo světa už v roce 1978. Na filmovém plátně ho oživil režisér Randal Kleiser, který do hlavních rolí obsadil legendární dvojici – Olivii Newton-John a Johna Travoltu. O nadčasovosti tohoto muzikálu přesvědčil české diváky také Ján Ďurovčík, který ho uvedl v pražském Divadle Kalich s písňovými texty Eduarda Krečmara. Představení ohromí nejen hereckými výkony, ale také propracovanou scénou a o tom se přesvědčila i Terezka.

Nezisková organizace Splněné dětské přání uspořádala koncem roku 2012 speciální vánoční kolo. Bylo vybráno 5 dětí různého věku s odlišnými zdravotními handicapy, které obdržely pod stromeček speciální dárečky. Jedním z nich byla i patnáctiletá Tereza. Té organizátorky přislíbily, že může společně se svou maminkou navštívit pražské Divadlo Kalich, aby poprvé viděla živě hraný muzikál. Slečna byla tímto dárkem ohromena a od začátku neskrývala své nadšení.

 

splněné dětské přání


A čekání se skutečně vyplatilo! Když dorazila do Prahy, napětí gradovalo a Terka netrpělivě odpočítávala poslední minuty do začátku představení. A pak se konečně Divadlem Kalich rozezněly první tóny a celá show začala. Se zatajeným dechem pozorovala tanečníky pohybující se po pódiu, krásné kostýmy a jak se jí scéna mění před očima. Když zazněl poslední song, vypadala spokojeně. Na tváři měla úsměv a v myšlenkách probírala, co všechno viděla. Nebylo to však naposledy, co měla herce vidět. Organizátorky jí zavedly do zákulisí, kde se Terezka setkala s hlavními protagonisty muzikálu Pomáda. Nechyběli mezi nimi Roman Tomeš, Veronika Gidová, nebo Tomáš Löbl. Každý se s ní vyfotil a podepsal se jí na památeční kartičku.

Terezčina maminka byla dojatá. O zdravotním stavu své dcery prozradila: „Terezce byla ve třech letech diagnostikována vážná oční vada, která jí způsobuje migrény. V první třídě dostala brýle a musela začít s užíváním léků. Záchvatové stavy se ale stále každý měsíc opakují.“ Nepříjemné zdravotní komplikace budou Terezku provázet bohužel pravděpodobně celý život. Splněné dětské přání jí však alespoň na chvíli pomohlo, aby na své trápení zapomněla a užila si příjemný den. Jaké byly její dojmy ze splněného přání, si můžete přečíst v rozhovoru, který vyjde již tuto neděli 8. září na portálu www.kulturniservispuls.cz.

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Kristýna Šmejkalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání