Aktuální dění ze světa kultury - co se stalo a co nás čeká

kulturní servis pulsChceme být stále v obraze, proto se zajímáme o dění na kulturní scéně. Abyste měli přehled i vy, sestavili jsme pro vás malý přehled nejzajímavějších událostí, které se v minulém týdnu odehrály a také těch, které nás v nejbližší době čekají. Rozloučení s Petrem Mukem, zahájení další sezóny kavárny Potmě, natáčení nové české pohádky a mnohem více se můžete dočíst právě zde.

 
PRAŽSKÁ ZOO OSLAVUJE NOVÉ PŘÍRŮSTKY
Pražská ZOOJak jistě mnozí zaznamenali, pražská zoologická zahrada se pyšní svými jarními přírůstky. Během května se narodila například mláďata mary stepní, krysy obláčkové, ježků, sobů a dokonce i sameček velblouda dvouhrbého. Rozrůstá se také ptačí chov. Jen během posledního měsíce se v ZOO narodilo přes 80 mladých. Největší pozornost veřejnosti vzbudilo narození dalšího gorilího mláděte. Při této příležitosti uspořádalo vedení zahrady speciální oslavu, na kterou dorazila Lucie Bílá a Karel Gott, který veřejně oznámil vybrané jméno pro gorilího chlapečka. Kiburi je původem svahilské jméno a v překladu znamená „hrdý“.

 


NATÁČÍ SE NOVÁ ČESKÁ POHÁDKA
V uplynulém týdnu bylo zahájeno natáčení nové muzikálové pohádky režiséra a kameramana F. A. Brabce „V peřinách“. Bude se jednat o první česky hraný 3D film. První klapka padla v pondělí 24. května. Film má už na světě svou první složenou písničku „S ním, ať jen sním“ v podání Lucie Bílé. Můžete se těšit, že již v brzké době zazní ve všech rádiích. Hlavní postavy příběhu ztvární kromě Bílé, Karel Roden, Amélie Pokorná, Bolek Polívka, Eliška Balzerová, Jiří Mádl, Arnošt Goldflam nebo Anna Stropnická. Nezbývá než držet palce, ať se dílo podaří.

 


Petr MukROZLOUČENÍ S PETREM MUKEM
V pondělí 23. května nás bohužel předčasně opustil oblíbený český zpěvák Petr Muk. Plánovaného turné, ani návratu Oceánu s ním se už bohužel fanoušci nedočkají. Ti, kdo mu však chtějí vzdát hold, se s ním mohou naposledy rozloučit již tento čtvrtek 3. června v pražském divadle Broadway od 10 hodin. Odpoledne téhož dne bude probíhat loučení v rodinném kruhu. Úvodní řeč bude mít zpěvákova kolegyně a kamarádka Bára Basiková. V divadle budou zahrány čtyři skladby z repertoáru Petra Muka a po závěrečném proslovu zazní skladba Stín katedrál. Veřejného rozloučení se zúčastní také Mukova manželka. Přála si však, aby jí nikdo nevyjadřoval soustrast.


ANETA LANGEROVÁ ZNOVU OTEVŘE KAVÁRNU „POTMĚ“
O kavárně, kde budete v naprosté tmě obslouženi nevidomými, už jste určitě slyšeli. I letos se kavárna znovu otevře, a to ve čtvrtek 10. června ve 13 hodin. Nevšední kavárna bude stát na Ovocném trhu za Stavovským divadlem. V Praze ji můžete navštívit po celých 14 dní, od 10. do 24. června. Tým dvanácti vyškolených kavárníků se na vás bude těšit v tradičním otevíracím čase „od nevidim do nevidim“. Tradicí bývá koncert Anety Langerové uvnitř kavárny, která navíc odpoledne obslouží návštěvníky v černočerné tmě.

 


EXCALIBUR POKRAČUJE
muzikál ExcaliburMáme dobrou zprávu pro všechny fanoušky a příznivce muzikálu Excalibur. Protože se představení těší velké oblibě a sál bývá vždy vyprodaný, rozhodlo se vedení dát zelenou pro další sezónu. Poslední představení té letošní se odehraje již příští neděli 13. června. Prvním a zatím jediným vyhlášeným termínem na budoucí sezónu 2010/2011 je neděle 26. září od 14 hodin. Nadšenci Lucky Vondráčkové navíc mohou jásat, protože svou oblíbenkyni uvidí v podzimním vystoupení. Po předchozím zklamání pro mnohé z nich, kdy už na ně nezbyly lístky, je to myslím uspokojivá záplata. Pokud chcete o muzikálu vědět více, podívejte se do naší rubriky „Muzikálové dění“.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akcí


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání