Vyhrajte vstupenku na rockovou operu

Kulturní servis PulsChcete zažít antickou tragédii s rockovým nádechem na vlastní kůži? Toužíte slyšet hlasy skvělých umělců a vidět propracovanou scénu Metropolitního divadla v Praze? Pak neváhejte a zapojte se do naší soutěže! Kulturní servis Puls vám, jako mediální partner rockových oper Oidipus Tyranus a Antigona, přináší jedinečnou příležitost vyhrát lístek na tato netradiční představení, která mají tu správnou šťávu. Více vás navnadí speciální video upoutávka.


RockoperaPříběh o Oidipovi a krásné Antigoně není třeba sáhodlouze představovat. I dnes se o nich učí na školách a o jejich tragických osudech vypráví antická literární díla. Pokud by vás zajímalo naše hodnocení těchto představení, můžete si přečíst recenzi na rockoperu Oidipus Tyranus ZDE a na představení Antigona TADY. Tato dvě díla pochází z rukou Milana Steigerwalda, který má na svědomí hudební zpracování, spoluautorkou je Pavla Forest. Ta se postarala u obou rockových oper  o libreta. Zatímco Oidipus svým způsobem zahajuje vyprávění o jedné velké tragédii, Antigona na jeho příběh navazuje. Vřele tedy doporučujeme obohatit se o kulturní zážitky a zhlédnout obě představení. A nejen proto. Čeká vás propracovaná scéna plná tance, ohnivých efektů či akrobatů, dále pak živá kapela a samozřejmě skvělí herci. V hlavních rolích se představují například Jan Toužimský, charismatický Viktor Dyk, Kamil Střihavka, sama Pavla Forest či třeba Linda Faitová. Velkou motivací pro návštěvu těchto představení by pro vás mohl být i fakt, že se na dlouhou dobu hrají naposledy, na scénu Metropolitního divadla se pravděpodobně vrátí až za půl roku.

Pokud byste rádi navštívili představení Oidipus Tyranus či Antigona, můžete si s námi zasoutěžit o vstupenky. Stačí pouze správně zodpovědět soutěžní otázku a držet palce, aby padla ruka osudu při vyhlašování výherců právě na vás.

Kdo je spoluautorem rockové opery Oidipus Tyranus?

A) Michal Horáček
B) Linda Faitová
C) Bedřich Smetana
D) Gábina Osvaldová
E) Pavla Forest

Svou odpověď zašlete na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript v tomto tvaru:
-    do předmětu zprávy napište „ROCKOPERA“,
-    do zprávy zadejte správnou odpověď (například A) Michal Horáček),
-    připište své osobní údaje: jméno, příjmení a telefonní číslo.

Soutěž skončí v pátek 20. května v 17 hodin. Šťastným výhercům pak zavoláme a domluvíme se na způsobu předání výhry.

Pokud váháte, mohla by vás trochu navnadit následující upoutávka. Představení se hrají ve dnech 24. 5. (Oidipus Tyranus) a 31. 5. (Antigona). Na Oidipovi proběhne také slavnostní křest 2CD a oficiálního přivítání se dočká také průvodce dějem formou komiksu.

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Rockopera

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Oidipus Tyranus a Antigona naposledy na scéně
Rocková Antigona působí dojmem nadšeného dítěte
Oidipus Tyranus – antický mýtus v rockovém podání

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání