NOVÁ SOUTĚŽ JE TU – Vyhrajte knihu Šperky z drátů a korálků

Soutěž Kulturní servis PulsKulturní servis Puls pro vás opět připravuje celou řadu zajímavých soutěží. Co vás s námi letos čeká, zatím neprozradíme. Nechte se překvapit. Už nyní se ale můžete zapojit do zcela nové soutěže o velmi atraktivní knihu „Šperky z drátů a korálků“ aneb jak z tradičních materiálů vyrobit neobvyklé a slušivé přívěšky, náušnice, náramky a mnoho jiných ozdob. Publikace je vhodná nejen pro kutily, kteří mají šikovné ručičky. Může pro vás být zajímavou inspirací, jak potěšit sebe či své blízké nebo také dobrým tipem na dárek.

 


V této knize naleznete vše, co potřebujete vědět o použití drátu při výrobě originálních a neotřelých šperků, ať už jste úplnými začátečníky, nebo již pokročilými šperkaři na cestě za novou inspirací. Díky publikaci „Šperky z drátů a korálků“ se naučíte zacházet s drátem a vytvářet z něj elegantní tvary pro výrobu náušnic, prstenů, přívěšků, náhrdelníků, čelenek a broží. Vylepšíte své dovednosti od základních technik k pokročilejším, jako je kupříkladu jednoduché pájení a používání chemikálií k povrchové úpravě výrobků. Díky názorným a jasným ilustracím nebudete mít nikdy nouzi o nápady a stanete se majiteli celé řady výjimečných ozdob.

Šperky z drátů a korálkůMarie Novotná přeložila ilustrovanou publikaci autorů Sara Withersová, Xuella Arnoldová a Elise Mannová o výrobě šperků z takových materiálů jako jsou dráty a korálky. Kniha je rozdělena do tří kapitol. V nich se dozvíte více informací o základních technikách, jak pracovat s kovodíly, spojovacími komponenty či náušnicovými háčky. Co je potřeba vědět, abyste zhotovili ozdobné přívěšky a řetízky, ale i o pokročilých technikách – zdobení korálků spirálkami, omotávání, pletení a háčkování s drátem. Ve druhé sekci se autoři zaměřili na základy práce se stříbrem. Osvojíte si základní dovednosti a naučíte se více o zatavování konců drátu, pájení stříbra či barvení drátu. Poslední kapitola je věnována samostatné galerii s fotkami. Ty samozřejmě provází celou publikaci a zachycují jak samotné zhotovení šperků, tak i jejich konečnou podobu. V galerii naleznete různé výtvory, které vám mohou sloužit pro inspiraci. Knihu „Šperky z drátů a korálků“ vydalo v roce 2010 vydavatelství Metafora.


 

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA


Co se v knize „Šperky z drátů a korálků“ nedozvíte?

A) Jak vyrobit náušnice z drátu
B) Pokročilé techniky výroby jako je omotávání, pletení a háčkování s drátem
C) Jak se pájí stříbro
D) Základní techniky pro výrobu šperků z drátů a korálků
E) Jak vyrobit přívěšky z plastu

Správnou odpověď zašlete na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , v tomto tvaru: do předmětu zprávy napište „ŠPERKY Z DRÁTŮ A KORÁLKŮ“, do zprávy správnou odpověď (například A) Jak vyrobit náušnice z drátu). Nezapomeňte připsat své jméno a příjmení. Odpovědi zasílejte do 23. března, poté bude soutěž ukončena.
Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Metafora

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání