Byly vybrány finalistky soutěže Česká Miss 2012

Česká Miss 2012Porotci světoznámé soutěže společně rozhodli, které z přihlášených dívek se letos dostanou do semifinále. Pouze čtrnáct z nich je nyní o krok blíž svému cíli a tajnému snu stát se nejhezčí dívkou roku 2012 a nasadit si na hlavu korunku královny krásny. Prozradíme vám, kterým se to splnilo a také, kdy se uskuteční slavnostní finálový večer, na němž budou muset soutěžící předvést všechny své kvality.


V pražském Clarion Congress Hotelu proběhlo ve čtvrtek 8. prosince semifinále dnes už jediné národní soutěže o královnu krásy – České Miss. V čele poroty zasedla tradičně Michaela Maláčová a i tento rok se musela se svými kolegy poprat s nelehkým úkolem. Ze čtyřiceti dvou krásných dívek a žen vybírali pouze 14 z nich, které postoupí do finále a předvedou divákům své kvality na slavnostním finálovém večeru, který bude v televizi živě odvysílán.

Společně s porotou se rozhodování o postupu účastnily také módní kritička Františka Čížková, znalec etikety Eliška Hašková Coolidge a chybět nemohly ani úřadující Česká Miss 2011 Jitka Nováčková a Česká Miss World 2011 Denisa Domanská. Přidal se také ředitel modelingové agentury PH Models Petr Holanec a zpěváci Robert Kodym a Ben Cristovao, aby nescházel mužský element.

Přítomné dívky se porotě krátce představily. Poté následovala promenáda v plavkách a volná disciplína. V závěru musela každá z nich obstát při pohovoru s porotou. Moderátorkou semifinálového klání byla Česká Miss 2010 Jitka Válková, která se snažila nejen přítomné pobavit, ale především pomoci soutěžícím, aby z nich opadla tréma. Ty zažívaly jednu horkou chvíli za druhou. Například, když Eliška Hašková Coolidge přešla plynule do některého z cizích jazyků, jež si dívky samy označily jako ten, který nejlépe ovládají a běžně se s ním dorozumí.

V kategorii volných disciplín mohli přítomní pozorovat originální tanec s motýlími křídly, fit box, volejbal, různé taneční sestavy nebo třeba hru na klavír. Byť se jednalo zatím jen o semifinále, staral se o dívky tým z kadeřnického salonu Franck Provost a kosmetického království Yves Rocher, aby všechny vypadaly přirozeně a krásně.


 

Česká Miss 2012


Semifinále mě naplnilo optimismem. Pečlivě jsme spolu s ostatními členy poroty vybírali dívky, se kterými se potkáme ve finále a věřte mi, že to letos nebylo vůbec jednoduché. Je vidět, že dívky na sobě rok od roku více pracují,“ svěřila se po semifinále ředitelka soutěže Česká Miss Michaela Maláčová.

V následujících dnech a týdnech dívky čeká příprava na slavnostní finálový večer. Fotografování profesionálních snímků a soustředění v exotickém Thajsku. Slavnostní galavečer, na kterém se dívky utkají o korunky krásy a tituly Česká Miss 2012, Česká Miss World 2012 a Česká Miss Earth 2012, se uskuteční v příštím roce, 31. března. Můžete ho sledovat v přímém přenosu na obrazovkách televize Prima.

Semifinálové vítězky:

č. 1 Marie Bartíková, jednadvacetiletá studentka České zemědělské univerzity
č. 2 Linda Bartošová, osmnáctiletá studentka Anglického gymnázia
č. 8 Michaela Dihlová, dvacetiletá studentka Univerzity v Ostravě
č. 9 Tereza Fajksová, dvaadvacetiletá studentka
č. 10 Veronika Hladíková, osmnáctiletá gymnazistka
č. 13 Tereza Chlebovská, jednadvacetiletá studentka
č. 16 Linda Kobosilová, jednadvacetiletá studentka Přírodovědecké fakulty
č. 18 Veronika Kopřivová, finanční poradkyně, 20let
č. 20 Kateřina Kubátová, dvacetiletá studentka vyšší odborné školy cestovního ruchu
č. 21 Ivana Loušová, dvacetiletá studentka VŠKV
č. 26 Nikola Petruželová, osmnáctiletá studentka střední školy cestovního ruchu
č. 33 Sandra Sofková, jednadvacetiletá podnikatelka
č. 35 Andrea Stieblingová, devatenáctiletá studentka vyšší odborné školy

č. 37 Lenka Šindelářová, devatenáctiletá studentka


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Česká Miss
 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání