Druhý ročník Prague Fashion Weekendu se blíží

Prague Fashion WeekendZatímco školáci si pomalu připravují aktovky, módní nadšenci spekulují, jaký bude druhý ročník Prague Fashion Weekendu, který se uskuteční koncem září.


Přesto, že se Praha, vlastně celá Česká republika, co se módy týče, zvedá jen opravdu velmi pomalu, v posledních letech zažívá boom, alespoň z hlediska vkusně oblečených lidí v ulicích. To, že většinu zdejšího obyvatelstva toto téma nezajímá, že mají jiných a důležitějších starostí dost a že se z jejich strany jedná o zálibu velmi povrchní, chápu. Nicméně mě velmi těší, že mladší generace jsou tu dnes schopné a ochotné brát módu jako druh umění. Ne jen jako rozmar a zbytečný byznys, ve kterém se točí velké peníze.

K rozvoji a „puštění si módy k tělu“ přispívají nejrůznější akce, ať už jsou to blešáky, trhy s originální módou či módní přehlídky. Ovšem pokud nepatříte k oboru či k české blogové „smetánce,“ často se na takové události nedostanete, případně se o nich vůbec ani nedozvíte. Avšak minulý rok se v Praze pod taktovkou Milady Karasové uskutečnila přehlídka, která nejenže byla dostupná absolutně každému, navíc v Praze odstartovala, doufejme, rostoucí módní tradici – Prague Fashion Weekend.

Ano, první ročník neušel kritice, plno věcí zde pokulhávalo a o světové úrovni se opravdu hovořit nedalo. Avšak to, jakým způsobem ho na svých serverech smetla ona zmíněná „smetánka“, bylo neoprávněné. Praha přeci něco takového potřebuje a je dobře, že se toho konečně někdo ujal. Navíc pod vedením ženy, která má s módním a modelingovým prostředím mnoho společného, se dá předpokládat, že se podzimní víkend bude rok od roku zlepšovat. A co si budeme povídat, i první týden módy v Paříži, Miláně či Londýně měl své mouchy.

Prague Fashion Weekend„Návštěvníky čeká gejzír přehlídek a zajímavého programu, v rámci kterého si mohou prohlédnout aktuální kolekce předních návrhářů a značek. Můžeme se těšit na to nejlepší ze světových trendů, stejně jako v Paříži, Miláně nebo New Yorku. Přinášíme kvalitní módní festival, který otevírá okno do světa fashion a evropského designu," říká Milada Karasová, senior manager Czechoslovak models.

Ale teď už ke druhému ročníku Prague Fashion Weekendu. Ten se letos uskuteční 24. – 25. září v pražské Pařížské ulici, kde opět vyroste jedno z nejdelších mol ve střední Evropě, což je nejen velmi praktické vzhledem k počtu návštěvníků, ale i velmi náročné pro modelky z Czechoslovak models, jež letos předvedou modely z dílny Victor&Rolf, které exkluzivně zapůjčí butik Obssesion, IBlues, Marella, Bogner, Airfield, Corneliani, Pietro Brunelli, Anima Tua, Pinko, Magic Child a Roberto Cavalli. Chybět nebudou samozřejmě ani domácí designéři. Svou kolekci představí Tatiana Kovaříková, Eva Beránková, Martina Nevařilová, Zuzana Veselá, Hana Stocklassová, Brice Mensah, Hana Sedláčková, Beata Rajská nebo Ivana Follová. Slovensko bude prezentovat Zuzana Bottková, zahraničí venezuelská návrhářka Yianniny DI Leonardo.

Příležitost samozřejmě dostanou i začínající návrháři, a to prostřednictvím soutěže New Fresh Style 2011, kde vybraní nováčci v sobotu i v neděli od 13 hodin představí své aktuální kolekce, ze kterých odborná porota následně vybere vítěze. Vyhlášení bude jakýmsi pomyslným vrcholem letošního ročníku. O vítěze New Fresh Style se uchází například Libor Komosný, Tereza Ujevičová nebo Viktoria Vittori. Z více jak třiceti přihlášených vybere porota finalisty, kteří své modely odprezentují na Prague Fashion Weekendu před zraky stovek návštěvníků.

V porotě letos usedne módní návrhářka Liběna Rochová, šéfredaktorka Marie Claire Lenka Fabiánová, majitel Czechoslovak models Václav Dejčmar a fotograf Robert Vano. Předsedat bude Pavel Ivančic, jeden z hlavních představitelů české módy dnešní generace, držitel řady ocenění, jako je Top Styl Designer 05 a mnohých dalších. V roce 2010 prezentoval kolekci značky Muset, kterou založil spolu se svou manželkou Radanou, na Expu v Šanghaji.

Prague Fashion WeekendStejně jako loni nabídne PFW dva bloky přehlídek. První den, tedy v sobotu, se představí domácí a zahraniční návrháři, v neděli pak modely z avizovaných butiků z Pařížské ulice a okolí. Kromě linie Victor&Rolf, která tu bude prezentována, se však nejedná o přehlídkové kolekce. V sobotu se také můžeme těšit na večerní přehlídku světové módní značky Nina Ricci, opět exkluzivně zapůjčené z butiku Obssesion.

Součástí víkendu je i pestrý doprovodný program v podobě atraktivních performancí, známých DJs a prezentačních akcí ve vybraných buticích v Pařížské ulici a blízkém okolí. V průběhu akce bude také prodloužena otevírací doba vybraných obchodů.

Pro zvané jsou na oba víkendové večery přichystané party v režii partnerů Prague Fashion Weeku. Ta sobotní, taneční, proběhne v restaurantu Bílkova 13, nedělní garden party pak v Kempinski Hotel Prague. Vzhledem k podpoře, které se dostává mladým designérům ze strany hotelů Kempinski, bude na nedělní party představen také vítěz soutěže New Fresh Style.

Celou akcí bude provázet zpěvačka skupiny Toxique Klára Vytisková, která je považovaná za jednu z módních ikon České republiky.


Text: Tereza Netoličková
Foto: 2media

 

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání