Aneta Langerová zahrála v Bio Oku

ANETA LANGEROVÁVe čtvrtek 22. prosince se v pražském kině Bio Oko konal koncert zpěvačky Anety Langerové. Byl to první ze dvou koncertů v Bio Oku v rámci turné nazvaného PÁR MÍST. Koncert s akustickou kytarou doprovodilo smyčcové trio a klávesy.


Langerová nikdy nepatřila k těm, kteří si potrpí na nějakou okázalost a pompu. Zpěvačka si za dobu svého působení vytvořila kvalitní publikum, jež jí zbožňuje a ona mu za to ze svého talentu dává, co může. Ve čtvrtek 22. prosince odehrála Aneta komorní koncert v kině Bio Oko. I přesto, že to nebylo vystoupení pro tisíce, vlastně ani stovky fanoušků, měl koncert neskutečnou atmosféru.

ANETA LANGEROVÁAnetě předskakovala kapela Republic Of Two, letošní andělský Objev roku. Ti se do povědomí širokého publika dostali docela nedávno. Své asi půl hodinové vystoupení věnovala kapela památce pana Havla. Návštěvníky koncertu ale očividně skupina trochu zaskočila. Jedna asi tím, že nešlo o vyloženě známé jméno na hudebním poli, dále asi i pomalým tempem písní. Mně osobně se vystoupení Republic of Two velmi líbilo, kapela však sklidila jen decentní potlesk a těžko říct, čím to.

Evidentně mnohem více přítomné bavila vánoční koleda v podání pětičlenné dětské kapelky. Po jejich vystoupení se totiž publikum konečně trochu odvázalo a kromě potlesku přidalo i pískot a dupání.

Po krátkých přípravách pak sál kina zahalila tma a jen se sem tam něco mihlo ve tmě. Nedočkaví diváci nejednou viděli hlavní aktérku ve stínech organizátorů a stejně tak nejednou spustili rozpačitý potlesk. Anetu pak ale nakonec všichni poznali bezpečně, a když pak spolu s kapelou (housle, viola, violoncello, piano) přicházela na pódium, všichni si byli na sto procent jistí, o koho jde.

Koncert začal minutou ticha. I Aneta věnovala své vystoupení bývalému panu prezidentovi. Po lehce nervózních prvních písních se mladá zpěvačka osmělila a dávkovala publiku jak svůj hlas a hru na kytaru, tak i trochu toho humoru.

ANETA LANGEROVÁKoncert v rámci turné PÁR MÍST, jehož je Kulturní servis Puls mediálním partnerem, natáčela Česká televize. To se však neobešlo bez menších technických problémů. Někteří šťastlivci tak měli možnost zachytit například problém s osvětlením, který byl ale v zápětí vyřešen a ani v nejmenším nenarušil koncert. Větším nedostatkem byl ale kameramanský vláček. Ten některým divákům hatil pohled na pódium. Ti se ovšem nebáli ozvat, a když Aneta slušně štáb poprosila, nešlo-li by s tím něco dělat, okamžitě jí vyhověl. „Jak vidíte, mám to tu hrozně pod kontrolou,“ rozesmála zpěvačka publikum.

Aneta zahrála jak nejnovější, tak staré věci, přidala i pár upravených a do vkusu se stoprocentně trefila všem, kteří na první ze dvou pražských vyprodaných koncertů přišli. Představení doprovázela videoprojekce na promítacím plátně, jež vždy ladila s tématem či rytmem písně.

Byla radost se koncertu zúčastnit. Anetin hlas je naprosto úchvatný, smyčcové trio a klavír ho s grácií doprovodili a všichni přítomní se těsně před Vánoci nechali unést pohodou a něhou vystoupení.

Text: Tereza Netoličková
Foto: Bára Skoupilová


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání