Pavel Šporcl nabízí neopakovatelné kouzlo okamžiku

PAVEL ŠPORCL TURNÉV listopadu vyrazil jeden z nejúspěšnějších českých houslistů, Pavel Šporcl, na turné pojmenované GIPSY WAY. Při této příležitosti došlo k velmi originálnímu spojení energického umělce, vynikající slovenské cimbálovky Romano Stilo Ensemble a symfonického orchestru. Turné navazuje na Šporclova předchozí úspěšná vystoupení a slibuje posluchačům velký hudební zážitek. Poslední koncerty se uskuteční v Praze a Hradci Králové.


PAVEL ŠPORCL TURNÉFanoušky je zapotřebí neustále ohromovat – zřejmě s touto ideou se pustil Pavel Šporcl do plánování svého poslední turné GIPSY WAY ORCHESTRAL. Repertoár byl rozšířen o další skladby a mnohé z těch původních byly obohaceny o nové aranžmá s plným zvukem symfonického orchestru. „Na našich koncertech jsme si užívali společně s diváky zcela neopakovatelné zážitky. Možná proto je mottem mého nového turné se symfonickým orchestrem. Krása a radost ze života jako neopakovatelné kouzlo okamžiku. Nadšení posluchačů nás přesvědčilo, že bychom měli lidem naši hudební lahůdku ještě nabídnout – v tomto případě navíc s plným zvukem symfonického orchestru,“ prozradil houslový mág.

Sedm z avizovaných koncertů, které se uskutečnily v Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích, Teplicích a Zlíně, už mají Šporcl a jeho kolegové za sebou. Na programu jsou poslední dva – v pražské Lucerně a v Kongresovém centru Aldis nacházejícím se v Hradci Králové. V minulosti vystupoval Pavel s cimbálovkou Romano Stilo Ensemble také například na Smetanově Litomyšli, Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově nebo na romském festivalu Khamoro. Přes léto byli k vidění společně na Slovensku, ve švýcarském Sionu, na anglickém hudebním festivalu v Chestru nebo na Festspiele Europäische Wochen Passau.

PAVEL ŠPORCL TURNÉSpolečná nahrávka Pavla Šporcla a cikánských mistrů Romano Stilo Ensemble nazvaná „Gipsy Way“ byla oceněna platinovou deskou Supraphonu a dlouhou dobu se držela v české top ten nejprodávanějších hudebních nahrávek.

Pražský koncert se uskuteční 19. 12. ve Velkém sále Lucerny. Začne v 19 hodin. Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketpro, většina z nich je však už vyprodaná – zbývají poslední lístky na stání v ceně 200 korun, proto dlouho neotálejte. Poslední koncert pořádaný v rámci turné GIPSY WAY ORCHESTRAL bude o den později, 20. prosince od 19 hodin ve Velkém sále Kongresového centra Aldis v Hradci Králové. Vstupenky zakoupíte v hradeckém informačním centru.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Pavel Šporcl


 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání