Evanescence, Coldplay a Professor Green bodují v hitparádách

 

Hudba a koncertySkupina Evanescence představila v říjnu své dlouho očekávané albu, obdobně je na tom partička Coldplay. Ti představili svou desku Mylo Xyloto. Pozadu nezůstává ani hip hopová scéna – britský rapper Professor Green oslovil fanoušky i kritiky novinkou At Your Inconvenience. Dobrou zprávu máme také pro příznivce Gorillaz. Ti plánují, že ještě letos vydají singlovou kolekci. Ta vyjde jak na CD, tak i na DVD.


Evanescence

 

Nové album Evanescence slaví úspěchy
Formace EVANESCENCE vydala v říjnu třetí desku, kterou pojmenovali sami po sobě. V Americe se album ihned stalo nejprodávanějším titulem! Skupina okolo charismatické zpěvačky Amy Lee patří k nejoblíbenějším rockovým kapelám. Nic na tom nezměnila ani dlouhá pauza, která vydání aktuálního alba dělí od předchozí desky „The Open Doors“. Evanescence bodují i v dalších zemích světa – v Anglii, Švýcarsku a Rakousku jsou čtvrtí, v Německu nebo Austrálii pátí. V Čechách patří novému albu třetí příčka, což je pro Evanescene hned po Americe nejlepší umístění!

Jak na to reagovala zpěvačka skupiny? „Co na to říct? Jsme nadšeni. Natočili jsme album, na které jsme pyšní, a teď se kocháme, jak letí. Vůbec jsme to nečekali, našim fanouškům jsme moc vděční,“ okomentovala emotivně americké prvenství Amy Lee. Evanescence momentálně koncertují v USA, koncem roku se přesunou do Evropy, kde odehrají jedenáct vystoupení ve Francii, Německu a Anglii. Většina z nich je už nyní beznadějně vyprodaná.

ColdplayColdplay vedou žebříček nejvíce stahovaných alb
COLDPLAY si připsali rekord v počtu stažení. Album „Mylo Xyloto“, které vyšlo 24. října, překonalo britský rekord v počtu stažení za jeden týden. Během prvních sedmi dnů si desku v obchodech s digitální hudbou pořídilo 83 tisíc zájemců, Coldplay se tak jako první interpret v historii dostali přes hranici osmdesáti tisíc downloadů. Pomyslný žebříček dosud vedli Take That s počtem 79 800, následovala Adele se 76 tisíci a Lady Gaga s 57 tisíci.

Album se jistě brzy dostane i mezi historicky nejvíce stahované nahrávky, kterým vévodí deska „21“ od Adele s celkovým počtem 664 000 oficiálních downloadů. Také v Čechách patří „Mylo Xyloto“ na portálu iTunes k nejžádanějším nahrávkám. Deska vede žebříček nejčastěji stahovaných alb právě před Adele, zájem je i o předchozí desky Coldplay.  První celková čísla potvrzují předpokládaný zájem fanoušků. V Anglii, kde už existují oficiální výsledky, se prodalo skoro 210 tisíc kopií, což kapelu vyneslo na vrchol prodejní hitparády. U nás skupina startuje na druhém místě.

Professor GreenProfessor Green dobyl Británii
Také britský rapper PROFESSOR GREEN potěšil své fanoušky na přelomu října a listopadu novinkou „At Your Inconvenience“. Singl „Read All About It“, který desku propaguje, se před týdnem stal nejprodávanější singlovou novinkou na ostrovech. Pozici nejžádanějšího titulu obhájil i druhý týden. Píseň se v Anglii prodala již v počtu 238 tisíc! Skladba tak naplňuje očekávání, která byla s jejím vydáním spojena.

Skvěle si rovněž vede v rozhlasovém éteru. Doma už je sedmý, v Euro Top 100 poskočil na 28. místo. V aktuálním českém žebříčku ho jako novinku najdete na 69. příčce, na Slovensku už se dostal do Top 50, momentálně je třiatřicátou nejhranější písničkou. Také albu se daří. Dočkalo se velmi dobrých reakcí od kritiků a žádají si ho i posluchači. V Anglii se umístilo hned za Coldplay a Florance & The Machine na skvělém třetím místě.

GorillazGorillaz připravují novou kolekci singlů a DVD
Nejslavnější komiksová kapela GORILLAZ vydá ještě letos singlovou kolekci. Sbírka vyjde pod názvem „The Singles Collection 2001-2011“ na konci listopadu. Gorillaz patří k nejvydařenějším hudebním projektům nultých let. S myšlenkou natočit desku kreslené skupiny přišli v roce 1998 kreslíř Jamie Hewlett a zpěvák Damon Albarn z populárních Blur. Původně nenápadný projekt se brzy proměnil v komerční trhák. Debutu Gorillaz se v roce 2001 prodalo nečekaných a neskutečných 10 milionů kopií!

Hudebníci Noodle, 2D, Russel a Murdoc ožili nejen v klipech a na DVD. Z virtuálních postaviček se staly celebrity, které komentovaly dění ve světě. Jejich životopisy najdete na Wikipedii. Objevili se na jednom pódiu s Madonnou, v klipu jim zase hrál slavný Bruce Willis. Vydali tři skvělé desky s hitovými singly „Feel Good Inc“., „Dare“, „19-2000“ nebo „Stylo“ a raritní album „The Fall“ natočené na iPad během několika dnů amerického turné. Také v Čechách se dočkali zasloužené slávy. První album si pořídilo bezmála 15 tisíc zájemců, dobře se prodávaly i další nahrávky. Jelikož byla vizuální složka celého projektu vždy stejně důležitá a zajímavá jako samotná hudba Gorillaz, vyjde singlová kolekce také na DVD.Text: Libor Lisý (Emi Music)
Foto: Emi Music 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání