Wanastowi Vjecy vydali album Letíme na Wenuši

Wanastowi VjecyKapela Wanastowi Vjecy funguje v našich luzích, s menšími či většími pauzami, už nějaký ten pátek. Na začátku listopadu vydali nové album, které nese název Letíme na Wenuši. Po předchozích studiových projektech, vystupují na této desce poprvé jako čtyřčlenná kapela ve staronovém složení Robert Kodym, Tomáš Vartecký, Štěpán Smetáček a Radek Havlíček.


Už více jak dvacet let boří Wanastowky žebříčky českých hitparád. Kapela, která vznikla pár měsíců před pádem Železné opony za účelem natáčení písniček do dokumentárního filmu Vladislava Kvasničky, mísí kořeny punku s hardrockem a pop rockem.

Wanastowi VjecyOd roku 1988 si Wanastowi Vjecy vybudovali opravdu pevnou pozici na poli českých kapel. V původním složení, P. B. Ch., Martin Vajgl, Marek Kopecký a Adolf Vitáček, dobývají nejen české hitparády, ale i srdce fanoušků. Téměř každé album je nadmíru úspěšné, koncerty jsou narvané milovníky kvalitní hudby, přesto, že se ve skupině několikrát vystřídají noví i staří členové.

Po dvou dekádách působení na české hudební scéně a se sedmi deskami na kontě, vydala kapela trojdisk Best Of 20 let. Druhé kulatiny vyvrcholily na jarním turné v roce 2008. Skupina poté přerušila koncertování a stáhla se do ústraní.

O dva roky později, přesněji v říjnu 2010, ohlásil Robert Kodym odchod zakládajícího člena P. B. Ch., zároveň však avizoval i novou desku, která vyšla oficiálně 6. listopadu 2011.

Wanastowi Vjecy Album vznikalo od loňského podzimu. Letošní září a říjen pak kluci trávili v nahrávacím studiu. Deska obsahuje deset zbrusu nových písní, včetně jedné cover verze světoznámé punkové pecky Ca plane pour moi" od Plastic Bertrand. Ta zůstala ve francouzském originále.


Ale to není vše! Jednu ze skladeb napsal a nazpíval Tomáš Vartecký, milovaný i zatracovaný kytarista, který je členem nejen WV, ale i kapel Kollerband nebo Lucie. Speciálním hostem desky je Doug Wimbish z Living Colour, který si v jedné skladbě zahrál na basu. Vokálním partům svůj hlas propůjčily zpěvačky Anna K a Lenka Dusilová.

CD Letíme na Wenuši bude v prodeji od 17. listopadu 2011 na obvyklých místech. K nové desce chystá kapela i turné, a to na jaře 2012. Začínat bude na Slovensku a plynule se přesune do České republiky. V plánu je celkem osmnáct koncertů a skupina slibuje, že se fanoušci mají na co těšit!Text: Tereza Netoličková
Foto: Wanastovi vjecy

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání