Prahahaha se otřásla v základech, přijeli The Subways

THE SUBWAYSIndie rockové trio rozparádilo v neděli 30. října hlavní město České republiky. Kdo se nedostavil do Lucerna Music Baru, udělal jednu z největších životních chyb. Partička The Subways předvedla perfektní výkon, kterým přesvědčila všechny přítomné, že patří k nejlepším skupinám svého žánru.


Lucerna Music Bar je britskému triu The Subways už jednoduše malý. V neděli večer to potvrdili nejen absolutně úžasnou show, kvůli které se klub otřásal v základech, ale i týdny dopředu beznadějně vyprodaným koncertem. „Let´s go crazy!“ Sdělovala kapela fanouškům na facebookových stránkách v neděli odpoledne. A šílené to opravdu bylo!

THE SUBWAYSPár minut po sedmé večer se v neděli 30. října tvořil před pražskou Lucernou dlouhatánský had z masa a kostí, přesněji z lidského masa a kostí. Natěšení fanoušci dorazili na koncert jejich oblíbených The Subways se značným předstihem. Věřím tomu, že někteří tam stáli, seděli nebo leželi celé odpoledne. Nezasvěcení udiveně chodili kolem, vyptávali se a zírali, jak dav postupně zabírá značnou část ulice. Někteří si přinesli sváču, jiní odbíhali pro něco na zub do okolních fast foodů. Na otevření Music Baru se čekalo opravdu až neskutečně dlouho.

„Jako Subways hrajou až o půl jedenáctý,“ přišla oznámit svým kamarádům stojícím za mnou, slečna, která šla obhlédnout situaci ke kovovému zábradlí před klubem – jakési pomyslné hranici, že už jste pěkně blízko cíli. Zpráva se začala rychle šířit dozadu a evidentně nikomu radost neudělala. Ale Subways jsou Subways a ve frontě, o níž mnozí vtipkovali, že už musí být až u Václava, vydrželi všichni. A všichni se také kolem deváté hodiny konečně vtěsnali do Lucerna Music Baru, který ten večer vypadal opravdu hodně maličký.

Indie rockovému triu předskakovali rovnou dvě kapely The Dancers a The Computers. Ani jedna z nich však za celé jejich vystoupení nevyvolala takovou hysterii, jako když se na pódiu konečně objevili The Subways.

Ti rozpoutali naprosto šílenou vřavu, ta byla k nezastavení. I kapela si pražské publikum, které, jak alespoň tvrdí, je jedno z nejlepších, do sytosti užívala a pekelně rozjeté fanoušky odměnila nadupaným koncertem. Všichni, včetně kapely, řádili jako diví. The Subways udělali z koncertu naprosto úžasnou party a potvrdili, proč je fanoušci tolik milují.

THE SUBWAYSI přesto, že nezazněla například pecka „The Sun“ patřící k nejoblíbenějším hitům kapely, mohli se fanoušci těšit z konečně naživo zazpívaných songů z nové desky „Money and Celebrity“, klasik jako „Rock´n´Roll Queen“ nebo "Oh Yeah“ a od Billyho a Charlotte se dočkali opět i nějakých těch českých vět, jež publikum rozbouřily, v dobrém slova smyslu, do nepříčetnosti.

Ještě po koncertě si většina z fanoušků, kteří se na show dostali, nedokázali připustit, že se to opravdu dělo a bylo to tak ohromující, dech beroucí, šílený, skvělý, divoký, nespoutaný a úžasný zároveň. Věřím tomu, že to i nyní nemohou pochopit a v myšlenkách jsou stále ještě v Lucerně. The Subways opět nezklamali a Prahahaha děkuje!


Text: Tereza Netoličková
Foto: Lucerna Music Bar


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání