Support Lesbiens brázdí republiku s albem Homobot

SUPPORT LESBIENSPopulární tuzemská kapela Support Lesbiens vydala na začátku října své osmé řadové album s názvem „Homobot“ a následně vyrazila na turné, kde písně z této desky představuje. Až do poloviny prosince se Supporti zastaví na šestnácti různých místech po celé České republice. Jako hosty si na tour přizvali skupinu Goodfellas.


O hudební partičce Support Lesbiens se začalo hodně mluvit hlavně na začátku nového století po albu „Regeneration?“, ovšem kapela je funkční už od roku 1992. Pravdou však je, že v letech 1996 - 2000 si dala pauzu. Poslední desetiletí už ale funguje skupina okolo frontmana Kryštofa Michala báječně a desky „Tune Da Radio“ či „Lick It“ a singly „Cliché“ nebo „Sweet Little Something“ tomu dávají za pravdu. Písně Supportů jsou výhradně anglické, výjimku udělali u skladby „Životní“ k seriálu Přešlapy. Hudbou se podíleli třeba i na filmu Máj režiséra F. A. Brabce.

SUPPORT LESBIENSLetos v únoru začala kapela pracovat na novém albu a na jaře se rozběhla spolupráce s producentem Esconem Waldesem. V červnu pak mohli posluchači poprvé ochutnat nový singl k desce „Homobot“ nazvaný „Bombs and Lies“. Píseň je inspirovaná válkou v Libyi a klip k ní je velmi působivý, režíroval ho navíc samotný Kryštof Michal. Od začátku října si však můžou posluchači užívat celé album, na němž je deset skladeb a stopáž se blíží ke čtyřiceti minutám.

Kapela je v současné době na šňůře. Čtyři zastávky „Homobot Tour 2011“ už má za sebou, dalších dvanáct jí však ještě čeká, takže byste rozhodně neměli zaváhat. Běžte si užít tuhle jízdu naživo. Jako host na turné vystupuje skupina Goodfellas, která hraje hlavně písně ze svého letošního debutového alba „Robbery Blues“, které natáčela v Kalifornii.


ZBÝVAJÍCÍ ZASTÁVKY SUPPORT LESBIENS HOMOBOT TOUR 2011

5. 11. HRADEC KRÁLOVÉ - KD Střelnice
16. 11. UHERSKÝ BROD – KD
18. 11. LITVÍNOV - KD Citadela
19. 11. KRNOV - Kofola music club
24. 11. BRNO – Fléda
25. 11. FRÝDEK-MÍSTEK – Stoun
2. 12. JABLONEC NAD NISOU – Eurocentrum
3. 12. TŘEBÍČ - Národní dům
9. 12. KARLOVY VARY - Lidový dům
10. 12. PLZEŇ - KD Šeříkovka
14. 12. PRAHA - Lucerna Music Bar
17. 12. ZLÍN - Masters Of Rock Café


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky interpreta


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání