Tata Bojs pokřtili Ležatou osmičku před našlapaným hledištěm

TATA BOJSNejnákladnější koncert česko-slovenského turné nazvaného LEŽATÁ OSMIČKA oblíbené pražské pětky Tata Bojs máme zdárně za sebou. Jak se říká, sliby jsou chyby. U Tata Bojs to ale neplatí a fanoušci si mohli užít dlouho slibované audiovizuální orgie.


Pražské pokračování ∞ Tour bylo výjimečné nejen svou propracovaností a vysokými finančními náklady. Tata Bojs na něm také oficiálně pokřtili právě narozené album „Ležatá osmička“, na kterém skupina pracovala celé čtyři roky. Nové skladby skupina úspěšně představila nadšenému publiku už během letních hudebních festivalů.

TATA BOJSHala basketbalové Sparty na Letné praskala ve švech, když se do ní natlačil natěšený třítisícový dav. V prostoru pod jevištěm také nebylo k hnutí a i zásluhou naplno běžících radiátorů se tu vytvořila hicující sauna. V ne právě přátelském prostředí se tedy není čemu divit, že někteří fanoušci v davu i na tribunách téměř kolabovali. Samotní hudebníci na pódiu v tomto směru předvedli výkony hodné hrdinů.

Tentokrát zazněl v podání Milana Caise, Mardoši, Dušana Neuwertha, Vladimíra Báry a Jiřího Hradila kompletní playlist nové desky, kterou hudebníci prokládali staršími oblíbenými songy, jako je třeba „Skovka“, „Bába“ nebo „Pěšáci“. Při „Filmařské“ si Milan Cais pohrál i s publikem. To snímal na kameru a černobíle promítal rovnou na obří projekční tabuli.

S některými skladbami přišli hochům z Hanspaulky pomoci hosté, kteří se podíleli i na tvorbě CD. Historicky poprvé mohli diváci v sále slyšet skladbu „Světová“, jenž si s Tata Bojs „střihl“ rapper Vladimir 518. „Písmenkovou“, při níž se na pódiu zjevila ze tmy obří levitující koule, zase doprovodila pětice klarinetistů Clarinet Factory. Ta připravila všem přítomným dech beroucí a skutečně neopakovatelný zážitek.

TATA BOJSKromě umělců spolupracujících přímo s Tata Bojs na koncertě vystoupili i dva „předskokani“, slovenské duo novodobých písničkářů Longitam se svým podmanivým, vlnivým, téměř záhrobním soundem a trio Sunflower Caravan, jejichž instrumentální skladby znějí trochu jako ozvěny z jiných světů.

Zhruba v polovině Tata Bojs na chvíli přerušili své vystoupení, aby oficiálně přivítali na světle světa album „Ležatá osmička“. "Křtíme tě světlem. Dělej všem nekonečnou radost, jakou jsi dělalo nám po celé čtyři roky, co jsme tě připravovali," pronesl slavnostně za bouřlivých ovací obecenstva bubeník Milan Cais a vyzvedl plastovou krabičku s posvátnou relikvií do kuželu světla.

Už den před koncertem kapela oznámila, že bude beznadějně vyprodáno. Situace ale vypadala tak, že bylo snad i „přeprodáno“. Tata Bojs jsou miláčky publika všech věkových kategorií, v davu bylo možné zahlédnout jak mladé lidi, tak i jejich rodiče, ale i prarodiče a malé děti – všichni zářící nadšením a bezezbytku souhlasící s frontmanovým zvoláním: „Mý jediný přání je opakování!“


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Bára Skoupilová

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání