CD Tipy: POHODA I ODVAZ

kulturní servis pulsDo jarního rozjímání vám doporučíme čerstvou nadílku hudebních alb, které v poslední době vyšly. Ať už soulovou zpěvačku Erykah Badu, její českou kolegyni, šansonierku Radůzu, tak i hip hopově-rockovou partičku Cypress Hill. Stačí vybrat a zaposlouchat se!Erykah Badu - New Amerykah Part Two (Return Of The Ankh)
Devětatřicetiletá rodačka z Dallasu Erica Abi Wright, známá hudebnímu světu jako Erykah Badu, vydala druhé pokračování série s příznačným názvem „New Amerykah Part Two (Return Of The Ankh)“. Oproti dva roky staré sestřičce je novinka emotivnější a podle autorky šlo hlavně o průchod pocitů. Jde o její pátou studiovou nahrávku a opět by mohla aspirovat na platinu v prodejnosti. Producentsky se na desce o jedenácti stopách podíleli například Madlib, J Dilla či 9th Wonder, na prvním singlu „Jump In The Air“ pak hostovali Lil Wayne a Bilal.

 


Radůza - Miluju vásPokud jsem v úvodu označil Radůzu za kolegyni Erykah Badu, pak se dá o propojenosti mluvit i v jejich aktuálních albech. Radka Vranková, alias Radůza, totiž na novince „Miluju vás“ také hovoří velmi otevřeně a intimně. Písně se odráží v tom, co prožila a s čím se zkrátka chtěla svěřit. Vše dokreslují také rodinné fotky v bookletu. Když se loni na jaře narodila Radůze dcera, měla nějaký čas pauzu, nyní ale můžete nejen obdivovat její nové písně, ale navíc si je ideálně vyslechnout i naživo, protože tahle osobitá šansoniérka právě objíždí naší zem a až do konce června má koncerty nabitý program. Padesát minut na sedmnáct skladeb, to je bilance alba „Miluju vás“. Přizváni byli například kytarista Peter Bender, bubeník Miloš Dvořáček, basista Jan Jakubec či Cimbálová muzika Stanislava Gabriela.

 

Cypress Hill - Rise UpNaprosto žhavou, jako láva ze sopky Eyjafjallajökull, je pak deska „Rise Up“ od hip hopové party Cypress Hill. Patnáct nových skladeb nabízí řadu výtečných hostů. Ať už to je B-Real, Pete Rock, Everlast, Mike Shinoda z Linkin Park nebo třeba Tom Morello a DJ Muggs, rozhodně se máte na co těšit. A to se při výběru ještě nedostalo na Ill Billa či DJ Premiera. Album už se prezentovalo čtyřmi singly, včetně stejnojmenného „Rise Up“ či „It Ain´t Nothin“ a vychází v několika různých verzích. Pokud vám tohle všechno nestačilo, pak vězte, že Cypress Hill vyrazili na velkou tour, která bude mít v červnu i svou evropskou část a konkrétně 2. června zahrají v pražské O2 Aréně. Co víc si ještě přát?


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání