Michal David pokřtil desku, kmotry byli Gott a Bílá

Michal DavidZpěvák Michal David vyslal na trh své nové CD s názvem ČAS VÍTĚZSTVÍ. A protože se jedná po skoro deseti letech o další desku se zbrusu novými songy, tak si zasloužila i významné kmotry. Jimi byli stálice naší pop music Lucie Bílá a Karel Gott.


V dolní části Václavského náměstí, v pasáži Koruna, která často hostí významné akce, se křtilo. A oním dítkem byla právě nová deska, jenž nese název „Čas vítězství". Jak poznamenal Karel Gott, tak možná to i něco znamená. „Michale, já vím, že toužíš po zlatém slavíkovi. Přeju ti ho a věř, že nebudu smutný, když ho dostaneš,“ řekl Gott než se deska polila sektem. Michal David ale kontroval, že jemu by stačil jakýkoli slavík. Na to Karel Gott jen dodal, že Davidovi už dal k padesátinám jedno ze svých ocenění. „Své jméno jsem nechal dát pryč a vyrilo se tam jméno Michala Davida,“ sdělil Gott.

Michal DavidSdílná byla i kmotřička Lucie Bílá, která pak potvrdila Gottovu myšlenku, že ani nemusí desku slyšet a ví, že bude úspěšná. „Michal je jedním z nejhodnějších a nejlaskavějších lidí, co znám,“ dodala Bílá. Toho, že si oba považují tvorby Michala Davida, ostatně dokázali oba naši slavíci. Tím, že se dostavili na stejné místo ve stejnou dobu. Lucie Bílá k tomu řekla: „Samozřejmě, že jsem musela přijít, i když za hodinu už budu Carmen,“ narážela Bílá na svoji nadcházející aktivitu v muzikálu.

U příležitosti křtu nechyběla ani textařka Hana Sorrosová a celou akci moderoval Jiří Pomeje. Ten zde nebyl kvůli čerstvě nabytému titulu moderátor roku, ale protože produkuje poslední aktivity Michala Davida. Polévání sektem se pak ujal právě Pomeje, jemuž byla přinesena obří láhev alkoholického nápoje i se speciální etiketou, kde byl vyobrazen vizuál Davidova nového CD. Pomeje nejprve měl ty tendence vstřelit špunt do četného zástupu fotografů a trochu je i polít. V tom ho ale naštěstí zabrzdila Lucie Bílá, která upozornila, že drahé foťáky by takový atak asi nemusely přežít. CD tak pokřtili jak samotní kmotři, tak i sám Michal David neodolal a trochu desku pokropil.

Michal DavidBěhem večera nebyla nouze ale ani o hudební osvěžení. Michal David zde zazpíval několik songů z nové desky, které jsou v rytmu popu s dávkou elektroniky. Přítomní hosté si pak podupávali do rytmu a kromě Gotta nebo Bílé se zde ukázal i fotograf Jadran Šetlík nebo producent Oldřich Lichtenberg.  

Michal David v současné době jede megaturné, kde navštíví jak česká, tak i slovenská města. Třeba v Košicích (27. října) a Bratislavě (13. prosince) vystoupí s Helenou Vondráčkovou a v pražské Lucerně (21. a 22. prosince) bude mít jako hosty Ricchi e Poveri. 


Text: Aneta Šimonková
Foto: Aneta Šimonková

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Šárka Marková – Děti Ráje jí byly osudově předurčeny
Hudební CD k muzikálu Kat Mydlář pokřtil živý tygr
Děti Ráje budou číst i dětem
KAT MYDLÁŘ: Zasekne vám svou sekyru přímo do srdce

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání