The Subways míří do Prahy

The SubwaysIndie rockové trio z Velké Británie ve složení Billy Lunn, Charlotte Cooper a Josh Morgan, ovládne 30. října pražský Lucerna Music Bar. Fanoušci se mohou těšit nejen na pecky z desek Young for Eternity a All or Nothing, ale i na novinky z alba Money and Celebrity, které vyšlo letos v září.

 

Neuplynulo ani půl roku a The Subways opět míří do Prahy. Bude to jejich v pořadí třetí návštěva České republiky. Po loňském vystoupení v Lucerna Music Baru a skvěle odehraném koncertě na letošním Sázavafestu, se Billy, Charlotte a Josh vrací opět do Lucerny, kde hodlají předvést energií nabitou show.

A právě energie, spontánnost, divokost a živost je to, co na koncertech The Subways dohání fanoušky k šílenství. Billy a Charlotte předvádějí neuvěřitelně divokou podívanou, kterou by si rozhodně neměli nechat ujít milovníci hudby a v první řadě milovníci alternativního rocku a indie hudby.

The SubwaysThe Subways jsou, zdálo by se, poměrně nováčky na hudebním výsluní, avšak kapela funguje už od roku 2003, tedy bezmála deset let. Tehdy byl průměrný věk skupiny 15 let. Vystupovali pod jménem Mustardseed, které později změnili na Platypus, s nímž odstartovali i první turné po malých britských klubech.

Jejich popularita rostla závratnou rychlostí. Chtěli dělat desky, ale kvůli finanční tísni pro ně nebylo možné nahrávat ve studiu. Proto si pořídili vlastní levné nahrávací vybavení a začali točit desky sami. To se ukázalo jako velmi výhodný job, protože v té době byla v Británii spousta začínajících kapel, které stejně jako The Subways neměly na to, aby si platily studio. Díky tomu se také Billy a Charlotte dozvěděli o příležitosti, která jim později otevřela bránu do hudebního světa.

Skupina se definitivně přejmenovala na The Subways a přihlásila se do soutěže kapel, kterou pořádal Michael Eavis, zakladatel festivalu Glastonbury. Vyhráli a díky tomu se na tento jeden z nejpopulárnějších festivalů nejen ve Velké Británii dostali. „Nikdy jsme nečekali, že zazvoní telefon a dozvíme se, že jsme vyhráli a budeme hrát na Glastonbury,“ řekla tenkrát Charlotte při rozhovoru v britském radiu.

A už to jelo. The Subways v roce 2004 odstartovali turné na své vlastní náklady. Objeli tenkrát 35 měst ve Velké Británii a stali se miláčky. Toho si všimli i nahrávací společnosti a na konci roku skupina konečně podepsala smlouvu s City Pavement & Infectious Records. Pár měsíců na to vyšlo album Young for Eternity a kapela se rychle dostala do povědomí fanoušků po celém světě.

The SubwaysPecky jako „Rock & Roll Queen“, „Oh Yeah“ nebo „Girls & Boys“ dobývaly hitparády a singl „Oh Yeah“ se dostal i do žebříčku Top 25 v UK Music Chart, a dokonce zazněl, spolu s „Rock & Roll Queen“, v jedné z epizod seriálu O. C. Jejich hity se dostaly do reklamy na kosmetiku Rimmel, ale i do mnoha filmů.

O tři roky později, tedy v roce 2008, vydali další CD. V té době se ale Billy a Charlotte rozešli, jak ale řekli, na kapelu to dopad mít nebude. A nemělo. Opět zářili na festivalech jako Glastonbury, T in the Park, Download Festival, Oxegen Festival a na mnoha dalších.

Album All or Nothing dostalo extrémně pozitivní kritiky v mainstreamových hudebních magazínech jako Mojo, NME nebo Rocksound. The Subways se díky tomu dostali i do širokého povědomí těch, kteří tento styl hudby nevyznávají. Ještě v roce 2008 ztvárnili členové sami sebe ve filmu Guye Ritchieho RocknRolla.

Dnes má kapela na kontě už třetí album, nespočet koncertů a obdiv milionů fanoušků. A míří do Prahy, kde opět jistě předvede nezapomenutelnou show, představí novou desku a vyrazí dech stovkám milovníků rocku a indie, kteří si 30. října v Lucerna Music Baru jistě přijdou na své.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Lucerna Music Bar

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání