Xindl X naladil kytaru, aby vyrazil na podzimní turné

Xindl XOndřej Ládek známý spíše jako Xindl X se na české hudební scéně pohybuje už tři roky. Aktuálně se rozhodl ohromit své příznivce novou deskou, se kterou je seznámí na podzimním akustickém turné nazvaném F**K &COUNTRY TOUR. V rámci něho se představí jako folkový písničkář. Samozřejmě to pojme ve vlastním stylu, o čemž svědčí i jeho údajná teorie, že slovo F**K rozhodně není sprosté.


Xindl XV létě jsme Xindla X mohli vidět na mnoha letních festivalech. Nyní je ale prý načase trochu zvolnit, proto novodobý písničkář nasadil mírnější tempo – nebude se momentálně věnovat přetváření folku v popovou muziku, ale prezentaci folkové hudby jako takové. Nechme se překvapit, jaké zajímavé texty si připravil tentokrát. Údajně se můžeme těšit na staronové aranže jeho oblíbených písní, ale i na novinky z právě připravovaného čtvrtého alba.

Koncert bude trvat dvě hodiny, během programu divadelního akustického turné F**K & COUNTRY TOUR se na pódiu objeví doprovodná kapela Xindla X v obvyklém složení, která ho doprovází už více než jeden rok. „Všichni z kapely máme folkové, countryové či bluegrasové kořeny, takže se těšíme, jak naši oblíbenou dřevní muziku spojíme s moderním popovým písničkářstvím. Každý z kluků hraje na několik nástrojů, což chceme využít a během akustických koncertů jich vystřídáme co nejvíc. Tak můžete očekávat hodně pestrý a rozmanitý hudební zážitek. Věřím, že kamarádům z osady dokážeme, že co se hraje v rádiu, se dá hrát i u táboráku. A ostatní přesvědčíme, že f**k není sprosté slovo,“ říká k plánovanému turné sám Xindl X.

Xindl XPodzimní šňůru startuje už tento čtvrtek 13. října koncertem v pražském Paláci Akropolis. Zároveň vychází i nové album XZPÍVÁNKY. Na 2CD představí zpěvák sedmadvacet písní, které známe z jeho předchozích desek „Návod ke čtení manuálu“ a „Praxe relativity“, ovšem tentokrát jsou nahrané s akustickou kytarou. Pokud patří mezi vaše oblíbené songy „Láska v housce“ nebo „Chemie“, zabrouzdejte do Xzpěvníku, kde najdete všechny písně rozepsané v notách a akordech.

CD vyšlo 1. října, jeho doporučená cena je 249 korun. Xzpěvník seženete až o měsíc později. Ke koupi bude buď samostatně za 249 Kč, nebo v limitované edici s dvojalbem v ceně 499 korun.


F**k & Country Tour 2011*

13. 10. Palác Akropolis - Praha
16. 11. OKO - Havlíčkův Brod
22. 11.
Východočeské divadlo - Pardubice
23. 11. KD Vítkovice - Ostrava
29. 11. Divadlo, estrádní sál - Příbram
30. 11. Městské divadlo - Jablonec nad Nisou

*Další města se do konce roku aktualizují


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Xindl X


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání