Lipo piluje svou novou desku

LipoUž na začátku srpna jste se mohli v našem článku dočíst, že český rapper Lipo, známý rovněž z působení ve formaci BPM neboli Básníci před mikrofonem, připravuje své samostatné dílo. Jeho album se bude jmenovat VÍC NEŽ HUDBA. V létě Lipo poslal do světa malou ochutnávku své tvorby v podobě videoklipu k titulní písni OTROCI SVOBODY.


Tuzemský rapper zastává názor, že hip hopová scéna v České republice působí občas dojmem rodinné klenotnice. Proč? Najdete v ní nejen spoustu frází, ale i velké řeči bez hlubšího významu. Jen prázdné tlachání. Vše se postupně v jednom navléká na nekonečný náhrdelník, jehož perly jsou už dávno zašlé. Skříňka uchovává i nejrůznější pokusy o trapné kauzy a skandály, někdo má mindráky, jiný chce sobecky dokázat, že jedině on je ten nejlepší na výsluní. Jako by bylo důležitější to, co má člověk na hlavně než v ní. Mnohdy se dávají dohromady jen chvilkové partičky kluků bez talentu, kterým chybí vůle, vytrvalost a pracovitost. Ta je totiž hlavním klíčem k úspěchu, aby umělec prorazil.

LipoLipo prý do této „smetánky“ nikdy nepatřil a snad ani nebude. Nesnažil se uspěchat slet událostí a na své debutové desce pořádně pracoval. A jako jednou dozraje čas vína, hlásí i tento umělec, že je jeho úsilí u konce. Proč ale nejdříve přišel nový videoklip a teprve pak až album? Je to jednoduché - aby se o něm vědělo a jeho vydání bylo očekávané. Což je zajisté lepší řešení, než aby se fanoušci o projektu dozvěděli až rok po té, co už je na světě. Lipo tvrdí, že hip hop potřebuje pořádné téma a ne prázdné klišé, přesto však ve druhém singlu řeší zrovna svůj vztah k této hudbě. Nejde samozřejmě jen o nápad a poselství textu, ale rovněž o zpracování songu. Rapper slibuje, že se můžeme těšit na hitové beaty, ve kterých se neplácají samé hlouposti. Koneckonců posoudíte sami, zda je „Víc než hudba“ opravdu dílem s hlubším významem.

Lipo je ve výborné formě a těší se, až bude moc veřejnosti předat své poselství. Je jedno, že má gesta připomínající mladého kluka, který sní o kariéře rockového zpěváka, co vzývá davy na fotbalovém stadionu. Jeho snahou je čistý hip hop. Skvěle to vystihuje úryvek z písně VÍC NEŽ HUDBA: „Prošel jsem krizí a při ní ztratil hlad, hip hop byl skutečností, co mi už nemá co dát. Kdyby jeden posluchač, budu stále hrát, srdce je orgán, který nejde snadno obelhat.“ Rapper chce údajně od hip hopu jen jedno, aby byl víc než jen hudbou. Jeho deska vyjde už letos na podzim.


 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální fotky interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Vybarvení Prago Union se šíří obrazem, zvukem i slovem
Lipo z BPM připravuje svou debutovou desku a vzkazuje: Ber nebo nech být.

Prago Union se představí s novým albem V Barvách
Rihanna zamíří koncem roku do České republiky

  

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání