Afu-Ra zahájil své české turné, zamíří i do Prahy

AFU-RA ČESKÉ TURNÉ 2011Americký rapper, kterého zná beze sporu každý posluchač hip hopové muziky, zamířil v září opět do České republiky. Tentokrát se tu však zdrží necelé tři týdny, pro své fanoušky připravil speciální turné po českých městech. První koncert měl v pátek 2. 9. v Ústí nad Labem, další zastávky ho čekají například v Třebíči, Pardubicích, Ostravě, Olomouci, Frýdku Místku nebo Žatci. V úterý 6. září zavítá také do Prahy, kde vystoupí v Paláci Akropolis.


AFU-RA ČESKÉ TURNÉ 2011Hip hopová legenda, MC Afu-ra, člen Gang Starr Foundation a držitel černého pásku Tae Kwon Do chce dobít Českou republiku. Je to už více jak tři roky od jeho posledního koncertu u nás. Tentokrát si připravil turné po dvanácti městech, počínaje koncertem v Ústí nad Labem, který už je za námi. Další v pořadí je zastávka v Mariánských lázních, následuje Praha, Třebíč, Pardubice, Břeclav, Krnsko u Mladé Boleslavi, Ostrava, Frýdek Místek, Olomouc, Zlín, a jako poslední je na seznamu Žatec.

Afu-Ra, vlastním jménem Aaron Phillip, pochází z Alabamy ve Spojených státech. Dnes patří k uznávaným představitelům světové hip hopové scény. Jeho tvorba je specifická tím, že se v ní prolíná rap s různými prvky jiných hudebních stylů. Kdo už někdy Afu-Ru viděl na vlastní oči, dobře ví, kolik energie v sobě tento člověk ukrývá. Svá vystoupení si užívá naplno, perfektně komunikuje s publikem a v podstatě je zárukou skvělého kulturního zážitku. Pokud jste ho ještě neviděli, máte nyní možnost, abyste se o tom na vlastní oči přesvědčili.

Po stopách Afu-Ry
Zasvěcení určitě ví, jiní však možná netuší, že toto umělecké jméno nevzniklo jen tak náhodou. Naopak. Rapper se velmi rád věnuje Tae Kwon Du. Svůj pseudonym převzal z Egyptské knihy smrti, kde sloučil dva pojmy – Afu znamená tělo, Ra je označení pro životní sílu.

AFU-RA ČESKÉ TURNÉ 2011Jeho debutový singl „Whirlwind Thru Cities“ známe už od roku 1998. Tenkrát se mu podařilo usídlit mezi top 20 ve významných hitparádách Billboard a Hot Rap Singels. Když pak o dva roky později vyšlo Afu-Rovo debutové album pojmenované „Body Of The Life Force“, sklidilo velmi kladné ohlasy. Na své další desce „Life Force Radio“ už spolupracoval s řadou známých umělců, jako například Guru z GangStarr, Big Daddy Kane nebo RZA z Wu-Tangu. Jeho dvorní DJ byl hvězdný DJ Premier. S postupem času spolupracoval i s muzikanty, jako jsou Ky-Mani Marley, Gentleman, Masta Killa nebo GZA.

I ti, kteří hip hop příliš neposlouchají, určitě někdy slyšeli Afu-Rovi zásadní hity, song „Why Cry“, na kterém mu hostoval právě zmiňovaný Gentleman, a druhý „Deal With It“, na němž se podílel Kardinal Offishal a Jahdan. Čtvrtý počin vyšel v roce 2006 a dostal jméno „State of The Arts“. Americký rapper jen potvrdil své výsadní postavení na výsluní a opět sklízel u svých fanoušků velké ovace. Poslední „Voice of Legend“ je zhruba tři roky staré.

V minulosti se Afu-Ra v České republice objevil už mnohokrát. Kupříkladu na hudebním festivalu Hip Hop Kemp v roce 2006  v pražském klubu Roxy v rámci ITF Eastern Hemisphere. V letech 2007 a 2008 měl po České a Slovenské republice velmi úspěšné turné. Nechme se tedy překvapit, jak si povede tentokrát.


TERMÍNY KONCERTŮ
02. září 2011 ÚSTÍ NAD LABEM - CIRKUS
03. září 2011 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - RAMPA CLUB
06. září 2011 PRAHA - PALÁC AKROPOLIS
07. září 2011 TŘEBÍČ - KLUB-B
08. září 2011 PARDUBICE - MUSIC HALL HOBE
09. září 2011 BŘECLAV - PARK CLUB
10. září 2011 KRNSKO U MLADÉ BOLESLAVI - KLUB IMPERIO
13. září 2011 OSTRAVA - BARÁK
14. září 2011 FRÝDEK MÍSTEK - STOUN
15. září 2011 OLOMOUC - BELMONDO
16. září 2011 ZLÍN - GOLEM
17. září 2011 ŽATEC - HOTEL OREL

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: MAFO


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání