Afu-Ra zahájil své české turné, zamíří i do Prahy

AFU-RA ČESKÉ TURNÉ 2011Americký rapper, kterého zná beze sporu každý posluchač hip hopové muziky, zamířil v září opět do České republiky. Tentokrát se tu však zdrží necelé tři týdny, pro své fanoušky připravil speciální turné po českých městech. První koncert měl v pátek 2. 9. v Ústí nad Labem, další zastávky ho čekají například v Třebíči, Pardubicích, Ostravě, Olomouci, Frýdku Místku nebo Žatci. V úterý 6. září zavítá také do Prahy, kde vystoupí v Paláci Akropolis.


AFU-RA ČESKÉ TURNÉ 2011Hip hopová legenda, MC Afu-ra, člen Gang Starr Foundation a držitel černého pásku Tae Kwon Do chce dobít Českou republiku. Je to už více jak tři roky od jeho posledního koncertu u nás. Tentokrát si připravil turné po dvanácti městech, počínaje koncertem v Ústí nad Labem, který už je za námi. Další v pořadí je zastávka v Mariánských lázních, následuje Praha, Třebíč, Pardubice, Břeclav, Krnsko u Mladé Boleslavi, Ostrava, Frýdek Místek, Olomouc, Zlín, a jako poslední je na seznamu Žatec.

Afu-Ra, vlastním jménem Aaron Phillip, pochází z Alabamy ve Spojených státech. Dnes patří k uznávaným představitelům světové hip hopové scény. Jeho tvorba je specifická tím, že se v ní prolíná rap s různými prvky jiných hudebních stylů. Kdo už někdy Afu-Ru viděl na vlastní oči, dobře ví, kolik energie v sobě tento člověk ukrývá. Svá vystoupení si užívá naplno, perfektně komunikuje s publikem a v podstatě je zárukou skvělého kulturního zážitku. Pokud jste ho ještě neviděli, máte nyní možnost, abyste se o tom na vlastní oči přesvědčili.

Po stopách Afu-Ry
Zasvěcení určitě ví, jiní však možná netuší, že toto umělecké jméno nevzniklo jen tak náhodou. Naopak. Rapper se velmi rád věnuje Tae Kwon Du. Svůj pseudonym převzal z Egyptské knihy smrti, kde sloučil dva pojmy – Afu znamená tělo, Ra je označení pro životní sílu.

AFU-RA ČESKÉ TURNÉ 2011Jeho debutový singl „Whirlwind Thru Cities“ známe už od roku 1998. Tenkrát se mu podařilo usídlit mezi top 20 ve významných hitparádách Billboard a Hot Rap Singels. Když pak o dva roky později vyšlo Afu-Rovo debutové album pojmenované „Body Of The Life Force“, sklidilo velmi kladné ohlasy. Na své další desce „Life Force Radio“ už spolupracoval s řadou známých umělců, jako například Guru z GangStarr, Big Daddy Kane nebo RZA z Wu-Tangu. Jeho dvorní DJ byl hvězdný DJ Premier. S postupem času spolupracoval i s muzikanty, jako jsou Ky-Mani Marley, Gentleman, Masta Killa nebo GZA.

I ti, kteří hip hop příliš neposlouchají, určitě někdy slyšeli Afu-Rovi zásadní hity, song „Why Cry“, na kterém mu hostoval právě zmiňovaný Gentleman, a druhý „Deal With It“, na němž se podílel Kardinal Offishal a Jahdan. Čtvrtý počin vyšel v roce 2006 a dostal jméno „State of The Arts“. Americký rapper jen potvrdil své výsadní postavení na výsluní a opět sklízel u svých fanoušků velké ovace. Poslední „Voice of Legend“ je zhruba tři roky staré.

V minulosti se Afu-Ra v České republice objevil už mnohokrát. Kupříkladu na hudebním festivalu Hip Hop Kemp v roce 2006  v pražském klubu Roxy v rámci ITF Eastern Hemisphere. V letech 2007 a 2008 měl po České a Slovenské republice velmi úspěšné turné. Nechme se tedy překvapit, jak si povede tentokrát.


TERMÍNY KONCERTŮ
02. září 2011 ÚSTÍ NAD LABEM - CIRKUS
03. září 2011 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - RAMPA CLUB
06. září 2011 PRAHA - PALÁC AKROPOLIS
07. září 2011 TŘEBÍČ - KLUB-B
08. září 2011 PARDUBICE - MUSIC HALL HOBE
09. září 2011 BŘECLAV - PARK CLUB
10. září 2011 KRNSKO U MLADÉ BOLESLAVI - KLUB IMPERIO
13. září 2011 OSTRAVA - BARÁK
14. září 2011 FRÝDEK MÍSTEK - STOUN
15. září 2011 OLOMOUC - BELMONDO
16. září 2011 ZLÍN - GOLEM
17. září 2011 ŽATEC - HOTEL OREL

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: MAFO


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání