Novinky na hudebním poli aneb co se připravuje

Professor GreenProzradíme vám, jaké desky můžeme očekávat s příchodem podzimu. Ve studiu nezahálel britský rapper Professor Green, partička The Hooks ani legendární Peter Gabriel. Duo Verona představilo nedávno svůj nový hit, ke kterému nyní vypouští na scénu také videoklip. Smyslná zpěvačka Katy Perry boduje se svým posledním počinem, deskou Teenage Dream. Chcete vědět více? Prozradíme vám další podrobnosti a zajímavé detaily.


Anglický rapper PROFESSOR GREEN chystá druhé album. Bude se pravděpodobně jmenovat „At Your Inconvenience“ a vyjít by mělo ještě letos. Na britské BBC Radio 1 premiérově uvedli titulní píseň desky. Podle ostrovních novinářů, kteří měli možnost slyšet ukázky, připravuje Professor Green desku, která bude útočit na nejvyšší příčky v hitparádách. Albu prorokují lepší umístění, než jakého dosáhl Greenův debut „Alive Till I’m Dead“, který se v Anglii stal číslem dvě. Pilotní singl „Read All About It“ pak považují za budoucí velký hit. Zřejmě se máme na co těšit!


The HookBritská kytarovka THE KOOKS vydá v září třetí desku. Album „Junk Of The Heart“ už nyní předznamenává pilotní singl, který je zároveň titulní písni alba. Novinku „Junk Of The Heart“ produkoval Tony Hoffer (například Beck, Air, Belle & Sebastian). Jak prozradil zpěvák a vůdčí osobnost kapely Luke Pritchard, na CD se vešlo dvanáct písní. K dispozici už je první singl. Titulní skladba „Junk Of The Heart (Happy)“ je veselá a hravá, jako stvořená k letnímu poslouchání někde u vody. A podobných písní bude na albu víc. “Budou to svižnější, rychlejší věci, které dávají dohromady určitý celek. Jsme albová kapela a rádi bychom, aby se tahle deska dobře poslouchala od začátku do konce a fungovala jako nějaký výlet, na který s námi lidé vyrazí,“ prohlašuje Pritchard. Příjemnou novinku „Junk Of The Heart (Happy)“ už stihla nasadit první rádia, v Čechách se například dostala na vlnu Expresrádia, slyšet ji ale můžete i jinde.


Peter GabrielSlavný PETER GABRIEL vydá nové album o měsíc později, tedy v říjnu. Bude se jmenovat „New Blood“ a mělo by vyjít 10. 10. 2011. Legendárnímu hudebníkovi se zřejmě zalíbila spolupráce se smyčcovým orchestrem a oblíbil si akustický zvuk, jakého dosáhl na dosud posledním albu „Scratch My Back“. Novinkou „New Blood“ hodlá na předchozí desku navázat. Zatímco předchozí projekt nabízel Gabrielův pohled na písně jeho oblíbených kolegů, tentokrát se někdejší člen Genesis zaměřil na vlastní skladby. Do nových aranží zasadil starší nahrávky jako „Solsbury Hill“, „Don’t Give Up“, „Red Rain“ nebo „Mercy Street“. Kompletní seznam toho, co by se na nové desce mělo objevit, bude už brzy zveřejněn. Žádné další informace a detaily zatím však nejsou známy.


VeronaDvojice VERONA na začátku léta vydala nový singl. Nyní ke skladbě „Hey Bo“y natočila také videoklip, podívat se na něj můžete níže. Singl „Hey Boy“ je podruhé za sebou nejhranější česko-slovenskou skladbou u našich východních sousedů. Celkově už postoupil do nejlepší desítky! V tuzemském žebříčku Radio Top 100 se píseň drží na dvaačtyřicáté pozici. Podle oficiálního českého DJ playlistu, hodnocení Factory Top 40 je navíc od minulého týdne singl „Hey Boy“ nejhranější skladbou českých DJ´s. Nahrávka je předzvěstí chystaného alba, které by se mělo objevit na přelomu léta a podzimu. Přesné datum ale zatím nebylo oznámeno.


Katy PerryDruhá deska KATY PERRY vstoupila do pomyslné Síně slávy. Stala se prvním albem v devatenáctileté historii Billboard Pop Song Chart, které vygenerovalo pět No. 1 hitů. Pátým singlem, který se prestižní hitparádou zohledňující nejhranější skladby v amerických mainstreamových rádiích prodral až na vrchol, se v posledním červencovém týdnu stala skladba „Last Friday Night“. Katy Perry tak vytvořila další historický zápis. Rekord dosud společně drželi Lady Gaga s deskou „The Fame“ a Justin Timberlake se svým počinem „Future Sex/LoveSounds“, kteří dokázali z jednoho alba vydat a na špičku žebříčku katapultovat čtyři singly. Album „Teenage Dream“ se tak stává jedním z nejúspěšnějších titulů v historii pop-music.


 Text: Kristýna Šmejkalová, EMI
Foto: EMI

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

The Offspring se chystají ohromit Prahu
Tour Daniela Landy protestuje proti politické korektnosti
HIP HOP – prachy, holky a drahý auta nebo přesný opak?
Lipo z BPM připravuje svou debutovou desku a vzkazuje: Ber nebo nech být.


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání