Lipo z BPM připravuje svou debutovou desku a vzkazuje: Ber nebo nech být.

Lipo z BPMLipo. To nejsou jen ovocné cukrové bonbóny našeho mládí, které jsme nosili ve stylových dávkovačích značky PEZ. Lipo je také mladý český rapper ze stále známějšího uskupení Básníků Před Mikrofonem, zkráceně BPM. Nyní se chce posluchačům představit videoklipem k titulní písni Otroci svobody k jeho stejnojmenné sólové desce, se kterou by nám na podzim mohl dokázat, že má na to fungovat i jako samostatná hudební jednotka.


O liberečtích Básnících se už dávno nedá hovořit jako o nováčcích. Společně, i každý zvlášť, mají už leccos za sebou. Na druhou stranu lze ale spíše mluvit o mladé krvi s postupně se naplňujícím nadějným potenciálem. Širší publikum bude tuto bandu určitě znát díky, dovolím si říci, českému summer hitu „Chill“, který se velice dobře prosadil v komerčních rádiích a jeho klip rotoval i na českých televizních hitparádách, jako T-Music Chart, kde také prorazil. Společně vydali kluci desky „Slova“ nebo poslední počin „Horizonty“. Své sólové album má venku i parťák na mikrofonu Paulie Garand. Volba tak logicky přichází na dalšího hráče, aby přispěl do banku a zaútočil i se svými kartami.

Lipo z BPMO jeho nové desce se šušká už nějakou dobu, avšak nyní je čerstvě přiblíženo datum vydání na podzim tohoto roku. Album by se mělo jmenovat stejně jako titulní song „Otroci svobody“. Jak již bylo řečeno, vznikl k němu i videoklip, jenž si Lipo dokonce sám zrežíroval. “Chtěl jsem po vizuální stránce udělat krok stranou a nekopírovat znovu estetiku, na kterou jsou lidi zvyklí u starších klipů BPM. Mým cílem bylo vtáhnout posluchače do atmosféry songu a nedat mu možnost odstupu. Chápu, že někoho ta naléhavost projevu může odrazovat, ale myslím, že je to férovej přístup: Ber nebo nech být,” komentuje autor rozhýbaných obrázků.

Na adresu své desky také vzkazuje, že se její posluchači mohou těšit na nový neotřelý zvuk, jenž má vyprodukovat skladatel nazývající se ODD. Ten má být rovněž autorem větší části skladeb. Celé vyznění hudebního nosiče pak bude ještě pod křídly Kennyho Rougha, který se, jakožto třetí člen BPM, stará o celkový zvuk kapely. V nedávných rozhovorech také prozradil, že by se konceptem desky, především tedy po jeho textové části, rád vrátil k prapůvodnímu účelu rapových skladeb, které dříve sloužily především jako sociální kritika, poukazování na závažné problémy doby a podobně. Tento záměr je velice sympatický a to zejména v současnosti, kdy se již několik let český rap motá v pomyslném kruhu a s puncem „parodie sebe sama“ málokdy najde své nové příznivce. Samozřejmě až na čestné výjimky, které kvalitou drží vor na vodě. Jestli se k nim však připojí i Lipo, na to si budete muset počkat do třetího čtvrtletí roku 2011. Nyní se ale již podívejme na zmiňovaný videoklip.


VIDEOKLIP "OTROCI SVOBODY"

 Text: Petr Míčko
Foto: Oficiální stránky interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

The Offspring se chystají ohromit Prahu
Tour Daniela Landy protestuje proti politické korektnosti
HIP HOP – prachy, holky a drahý auta nebo přesný opak?
Lipo z BPM připravuje svou debutovou desku a vzkazuje: Ber nebo nech být.

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání