CD tipy: Ohebnost v hlavní roli

KULTURNÍ SERVIS PULSAktuální CD tipy jsou poskládány z rozmanitých hudebních žánrů, avšak všechna tři vybraná alba spojuje slovo ohebnost. U kapely Wohnout, s novinkou Našim klientům, je to patrné z názvu. U Beyoncé Knowles s deskou 4 v ženskosti a hlasové i tvůrčí pružnosti. A u Limp Bizkit s albem Gold Cobra z překladu prvního slova z názvu.
Wohnout - Našim klientůmTuzemská rocková partička Wohnout se převlékla do úspěšné firmy a její sedmá řadová deska nese název „Našim klientům“. Čtveřice Jan a Matěj Homolovi, Jiří Zeman a Zdeněk Steiner nahrála v improvizovaném studiu v domku na Vyžlovce u Prahy patnáct skladeb, které převážně nesou rysy tradičních „Wohnoutích“ písní s melodickými kytarami a vtipnými texty. Sami členové skupiny novinku komentují slovy: „V našem případě, myslím, nelze mluvit o vývoji, spíš vznikly další skladby v rámci našeho muzikantskýho xichtu. Narodily se spontánně a nenásilně, aniž by byl kladen důraz na cokoli. Kde jsme prožili vývoj, jsou texty. Dbali jsme na srozumitelnost sdělení a snad se to povedlo.“ Na albu se podíleli i kamarádi zpěváci Vašek Bláha z Divokýho Billa, Tomáš Hájíček z Krucipüsku a Michal „Márdi“ Mareda z Vypsané fiXy, ale také Andrea Plíšková. Wohnouty můžete i s novými skladbami slyšet naživo na letních festivalech po celé republice.

Beyoncé - 4Americké zpěvačce Beyoncé Knowles bude na začátku září už třicet let. Její čtvrté album nazvané jednoduše „4“ nabízí jen dvanáct tracků, přestože údajně vybírala z více než sedmdesáti. Těšit se tak její fanoušci můžou na zhruba tři čtvrtě hodinu kvalitního popu a r´n´b. První singl „Run the World (Girls)“ je vypuštěn do světa už od dubna a druhý „Best Thing I Never Had“ teprve několik týdnů. Videoklipy k oběma písním můžete zhlédnout na oficiální stránce zpěvačky. Na mikrofonu Beyoncé vypomohl André 3000 z OutKast, ovšem v roli producentů se objevila jména jako The-Dream, Kanye West, Ryan Tedder či Tricky Stewart. Krásná rodačka z Houstonu také už dříve zareagovala na fakt, že její nová deska utekla předčasně na internet. „Přestože jsem nechtěla představit své nové písně touto cestou, moc si vážím všech těch pozitivních ohlasů posluchačů. Pokaždé když nahrávám, myslím jen na své fanoušky, kteří budou každý beat a tón žít se mnou."

Limp Bizkit - Gold CobraNu metalová americká kapela Limp Bizkit je na scéně už od roku 1994, jejich šestá studiová deska „Gold Cobra“ vychází po šestileté pauze od „The Unquestionable Truth (Part 1)“. Chlapci, s Fredem Durstem v čele, jí nahrávali téměř dva roky a ke slyšení jsou v padesáti minutách a třinácti skladbách tradiční „Bizkiti“. Singly „Shotgun“ a titulní „Gold Cobra“ už jsou nějaký čas v éteru. Na posledně jmenovanou skladbu můžete zhlédnout i klip. Limp Bizkit cestovali v uplynulých týdnech po Evropě a dokonce se měli stát jednou z hlavních hvězd festivalu Rock for People, nakonec ale jednání nedopadla. Každopádně nové CD vám připomene slavnou éru skupiny z přelomu století a návrat kytaristy Wese Borlanda je velmi dobrou volbou.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky interpretů

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Skupina Wohnout vypustila do světa nové album
Skupina Coldplay představuje svůj nový videoklip
Zpěvačka Macy Gray zavítá do Prahy
Nové CD tipy v příjemně pop elektronickém duchu

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání