Skupina Coldplay představuje svůj nový videoklip

ColdplayBritská partička zaměřená na alternativní rock si už získala fanoušky po celém světě. Ty zajisté potěší novinky aktuální i připravované. Skupina nedávno vydala další singl pojmenovaný Every Teardrop Is A Waterfall. Nyní k němu připravila také zbrusu nový videoklip a pomalu ale jistě se začíná hovořit i o plánované desce. U nás se na tento klip můžete podívat a sami zhodnotit, zda je kapela na dobré cestě k dalšímu úspěšnému albu.


Coldplay fungují už od roku 1997 v aktuálním čtyřčlenném složení: Chris Martin, který zpívá, hraje na kytaru a klávesy. Dále Jon Buckland, jež se objevuje s kytarou a harmonikou a zastupuje rovněž vokály. Ty mají na starost také dva zbývající členové Guy a Will. Guy Berryman hraje rovněž na harmoniku a navíc ještě na basovou kytaru, Will Champion ovládá klavír a bicí soupravu. Z jejich úspěšných písní připomeňme například „Safety“, „Brothers & Sisters“, „Blue Room“, „Yellow“, „The Scientist“, „Clocks“ nebo „In My Place“. Coldplay mají na svém účtu šest alb, z nichž čtyři jsou studiová - „Parachutes“, „A Rush Of Blood To The Head“, „X & Y“ a dosud poslední je „Viva La Vida Or Death And All His Friends“. Deska „Live 2003“ byla vydaná ve stejném roce a obsahuje záznam z živého vystoupení. Šestým počinem je kompilace nazvaná „The Singles 1999 – 2006“.

Nedávno kapela vydala píseň „Every Teardrop Is A Waterfall“, kterou se nyní rozhodla podpořit také novým videoklipem. Začala tak poukazovat na připravované album. Deska zatím nemá žádný oficiální název, ale jisté je, že by se na prodejních pultech měla objevit už na podzim. Singl „Every Teardrop Is A Waterfall“ se navíc dočká také vydání na fyzickém nosiči. CD a modrý vinyl můžete zakoupit od 4. července. Podívejte se na video a posuďte sami – sklidí Coldplay se svým plánovaným albem další úspěchy? V současnosti je tato skupina považována za opravdové eso.


 
Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Emi Music


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání