Roxette zavítají v rámci turné do Prahy i Ostravy

Roxette v České republice 2011Švédské duo Per Gessle a Marie Fredriksson známé jako Roxette tráví téměř celý letošní rok na světovém turné a dobrá zpráva je, že nevynechají ani Českou republiku. V neděli 5. června vystoupí v pražské O2 areně a v pondělí 27. června v ostravské ČEZ Areně.


V současné době se Roxette nacházejí v Jihoafrické republice, ke konci května se ale přesunou zpět do Evropy, kde v zimě vše začalo. Zatímco pražský koncert už je vyprodaný, na ostravský jsou ještě k dispozici zbývající vstupenky. Den po pražském vystoupení můžete švédské duo spatřit ještě v Košicích. Po letní pauze uzavře populární kapela koncertní kruh na začátku prosince v Rusku, kde turné odstartovalo. Je ale možné, že v něm budou Roxette pokračovat i příští rok. Ve hře jsou hlavně zastávky v Severní Americe.

Roxette v České republice 2011Poslední světové turné kapely, která je na scéně od roku 1986, se konalo v letech 1994-95 v rámci propagace alba „Crash! Boom! Bang!“, kdy Roxette prodali po celém světě více než 75 milionů alb a hity jako „Listen To Your Heart“ či „It Must Have Been Love“ musí znát jistě každý. Jen v amerických rádiích byly hrány více než milionkrát.

Největší slávu zažila kapela v 90. letech minulého století. Po dobu čtyř let nikdy neopustila prestižní hitparádu Billboard Hot 100 chart. Na kontě má osm studiových alb a dalších devět doprovodných. Poslední řadová deska vyšla letos v únoru a nese název „Charm School“. Od předchozí studiové nahrávky při tom uběhlo už deset let. Aktuální singl „She’s Got Nothing On (But the Radio)“ je momentálně šestý nejhranější v žebříčku World Chart! americké stanice Radio Express. Dvaapadesátiletý Per a brzy třiačtyřicetiletá Marie předvedou své umění v červnu i českému publiku.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
CD tipy: Vyberte si, k mání je stará i novější klasika
Co nás čeká v roce 2011?

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání