Roxette zavítají v rámci turné do Prahy i Ostravy

Roxette v České republice 2011Švédské duo Per Gessle a Marie Fredriksson známé jako Roxette tráví téměř celý letošní rok na světovém turné a dobrá zpráva je, že nevynechají ani Českou republiku. V neděli 5. června vystoupí v pražské O2 areně a v pondělí 27. června v ostravské ČEZ Areně.


V současné době se Roxette nacházejí v Jihoafrické republice, ke konci května se ale přesunou zpět do Evropy, kde v zimě vše začalo. Zatímco pražský koncert už je vyprodaný, na ostravský jsou ještě k dispozici zbývající vstupenky. Den po pražském vystoupení můžete švédské duo spatřit ještě v Košicích. Po letní pauze uzavře populární kapela koncertní kruh na začátku prosince v Rusku, kde turné odstartovalo. Je ale možné, že v něm budou Roxette pokračovat i příští rok. Ve hře jsou hlavně zastávky v Severní Americe.

Roxette v České republice 2011Poslední světové turné kapely, která je na scéně od roku 1986, se konalo v letech 1994-95 v rámci propagace alba „Crash! Boom! Bang!“, kdy Roxette prodali po celém světě více než 75 milionů alb a hity jako „Listen To Your Heart“ či „It Must Have Been Love“ musí znát jistě každý. Jen v amerických rádiích byly hrány více než milionkrát.

Největší slávu zažila kapela v 90. letech minulého století. Po dobu čtyř let nikdy neopustila prestižní hitparádu Billboard Hot 100 chart. Na kontě má osm studiových alb a dalších devět doprovodných. Poslední řadová deska vyšla letos v únoru a nese název „Charm School“. Od předchozí studiové nahrávky při tom uběhlo už deset let. Aktuální singl „She’s Got Nothing On (But the Radio)“ je momentálně šestý nejhranější v žebříčku World Chart! americké stanice Radio Express. Dvaapadesátiletý Per a brzy třiačtyřicetiletá Marie předvedou své umění v červnu i českému publiku.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
CD tipy: Vyberte si, k mání je stará i novější klasika
Co nás čeká v roce 2011?

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání