IdeaFatte vydávají čtvrtou desku - Dočasně nedostupní

IdeaFattePopulární tuzemská hip hopová kapela IdeaFatte vydává už čtvrté řadové album, které nese název Dočasně nedostupní. Na sedmnácti stopách najdete řadu zajímavých hostů a těšit se můžete také na netradiční obal. Zároveň dobrou zprávou pro fanoušky zajisté je, že se kluci rozjeli na turné po republice.


Po albech „365“, „Mezitím“ a „Doma“ přichází zlínská dvojice se čtvrtým řadovým počinem. Současně stihli Idea s Fattem vydat i mixtapy „Malý Pepek mixtape vol. 1“ a loni v létě „Plus“. Na novinku, která měla trochu zpoždění, se však podařilo sehnat spoustu zajímavých hostů a IF jsou stále ve skvělé formě.

IdeaFatteK názvu přidal lídr Idea zajímavou příhodu. „V polovině práce na desce jsem jel točit do studia, kde se, stejně jako každý den, ukrýval Fatte před světem a světlem. Jelikož naše studio bylo ve sklepě, nebyl tam moc signál. Jel jsem na jistotu, protože tam Fatte hnil opravdu denně. Vytáčím si ho na handsfree v káře a hned se ozve ‚volaný účastník je dočasně nedostupný‘. V tu chvíli jsem věděl, že naše deska ponese název ‚Dočasně nedostupní‘! Proč? Jsme totálně odevzdaní práci na každém albu. Ve Fatteově případě jeho nedostupnost znamenala totální nezájem o nikoho, o nic. Nedostupnost pro okolí znamená odhodlání pro jakoukoliv práci, alespoň v našem případě. Proto tenhle název,“ řekl Idea.

Ten si na albu hodně považuje polského hosta O.S.T.R. Těšit se fanoušci ale mohou také na osvědčená jména jako Vec, Kato, Moja Reč, Rest, Ryes, Eurodel či Paulie Garand. Navíc se na některých tracích podílel bývalý člen DJ AKA, který s kluky vyrazil i na turné.  Na něm objíždějí republiku s již zmíněnou skupinou Moja Reč. Nové CD má přelomový obal (doslova) na tuzemské hip hopové scéně. Na svědomí ho má dvojice Jan Kloss a Matěj Činčera. K desce je možné koupit si i triko nebo si jí pořídit v digitální podobě. Na srpnovém Hip Hop Kempu pak bude k dispozici také vinyl. Novinka vychází pod labelem „Ty Nikdy“ a stojí 300 Kč.

Tracklist:

1. Svoboda (+DJ AKA)
2. Cliché
3. Aféra
4. Rovnice (+DJ AKA)
5. Malá v sobě (+Ryes, Rest, Eurodel)
6. Půlnoční (+Eki)
7. Kapitoly (+Paulie Garand)
8. Mikrofón
9. Silnější (+ Šampon)
10. Obklopeni (+ Decko)
11. Sloka, refrén
12. Fenomén (+ Moja Reč)
13. Poslední naděje
14. Babičko (+ O.S.T.R.)
15. Vítr v zádech
16. Složenky&Machři (+ Kato, Vec)
17. Dočasně nedostupní


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky interpreta


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání