Chase and Status ovládli plnou Lucernu!

Chase and Status Lucerna Music BarPraha, konkrétně Lucerna Music Bar, má za sebou jeden z nejoriginálnějších koncertů poslední doby. Ve středu 7. dubna sem zavítala britská dvojka Chase and Status. S sebou přibrali bubeníka a pár vokalistů, kteří vystoupení přidali na výjimečnosti. Tolik energie a nadšení, jaké předvedli všichni zmínění, se vidí málokdy. A také za to byli náležitě odměněni. Všichni v sále radostně aplaudovali, tančili a skákali, co jim nohy a ruce stačili.


Chase and Status nedávno vydali své druhé album „No More Idols“, jež je velice kladně přijímáno jak kritiky, tak i posluchači. Toto převážně drum and bassové a dubstové producentské duo se těší oblibě zejména mezi mladší generací. V rámci podpory alba naplánovali turné po Evropě. A když se mezi termíny objevila i Praha, bylo jasné, že tam nesmíme chybět.

Chase and Status Lucerna Music BarKdyž jsme lehce po deváté hodině večerní vstoupili do sálu, čekalo nás překvapení. Předpokládali jsme totiž, že zde bude poměrně velký nával. Lucerna však byla tou dobou zaplněná sotva z půlky. To bylo pro nás mírné zklamání. Brzy však mělo pominout. Na levém balkoně se v tu chvíli střídali za gramci DJs Suki, Akira a Bifidus Aktif, kteří hráli mix housu, dubstebu a drum and bassu. O několik desítek minut později už byla atmosféra o poznání lepší. Pod pódiem se zahřívalo pár stovek natěšených diváků, a také DJové začali pěkně přitápět pod kotlem. Když pak měli kolem jedenácté nastoupit pánové z Anglie, bylo v sále téměř narváno a všichni byli natěšení na hlavní hvězdy večera.

Když pak na pódium vlítli Chase and Status s bubeníkem a jejich dvorním vokalistou na turné MC Ragem, a odpálili koncert drum and bassovou peckou „No Problem“, publikum šlo okamžitě do varu. Celá show byla skvěle připravena. Vlevo byl za klávesami Chase, který měl hnedle po ruce připravené kytary - akustickou i elektrickou. K nim také v průběhu koncertu pravidelně odbíhal, aby zahrál některé songy živě. Vpravo byl za mixáky lehce schovaný Status. Před nimi pobíhal, skákal a všemožně bavil publikum MC Rage, a bylo ho opravdu plné pódium. Na pozadí navíc běžela vizuální projekce, která výsledný dojem vhodně doplňovala. Uprostřed pak tomu všemu vévodil skvělý bubeník Andy Gangadeen. Jemu je třeba vyseknout poklonu, jelikož to, co předváděl s paličkami v rukou, bylo naprosto brilantní a udával celému vystoupení správný rytmus a energii. Zvládnout takovýto koncert, v ostrém tempu, to chce opravdu velkou dávku umění.

Chase and Status Lucerna Music BarV tomto složení zahráli pár songů včetně „ghetto“ hymny „Streetlife“ a po chvíli se k nim na pódiu připojil Maverick Sabre, aby zahráli pecku „Fire In Your Eyes“. Po další písničce však vzal taktovku zpátky do rukou MC Rage. Hráli se zejména songy z nového alba, a tak se mohli přítomní dočkat například hitů „Flashing Lights“, „End Credits“ nebo „Hypest Hype“. Pár songů zaznělo i ze starého alba. Za všechny jmenujme „Pieces“ a „Take Me Away“. To už se pomalu začal blížit konec koncertu, ale Chase and Status měli ještě jedno eso v rukávu. Tím byla sladká, jak jí sám Rage nazval „lovely lady“, Delilah. Ta si s pány vystřihla na pódiu píseň „Time“, se kterou přišlo menší zklidnění. V pohodovějším tempu se nesla i následující hymna z největších „Blind Faith“. Poté Rage zahlásil poslední song večera, po jehož odehrání všichni gentlemani zmizeli, jak se říká po anglicku.

Diváci se pokoušeli své miláčky ještě chvíli vyvolat zpět, ale jak už to tak bývá, přehlušil je zvuk DJe, který už ladil své náčiní. Chase and Status dotáhli to, o co se před nimi pokoušeli Pendulum. Tím, jak dokázali smíchat elektronickou hudbu s živými nástroji, posunuli tento žánr o kus dál. Možná i proto jsou tak divácky atraktivní.


Chase and Status Lucerna Music Bar


DALŠÍ FOTKY Z KONCERTU ZDE


Text: Bersen Hoxha
Foto: Bersen Hoxha

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání