Medvěd 009 pokřtil svou novou desku se vší parádou

Medvěd 009 křest desky PozdravujV listopadu 2010 vydala skupina Medvěd 009 nové album „Pozdravuj“. Po boku svých kamarádů z Divokýho Billa vyrazila na turné, aby svůj počin představila fanouškům. Ve čtvrtek 3. března došlo ke slavnostnímu pokřtění desky. Na Velké scéně Paláce Akropolis se sešla řada známých hostů, kteří přišli skupině popřát k vydání nového alba, ale i k šestnáctým narozeninám a povzbudit ji do dalších let.


Před sedmou hodinou začalo být před Palácem Akropolis pěkně rušno. Každý by tak snadno odhadl, že se tu něco chystá. A taky, že ano. Česká skupina Medvěd 009 tam přišla oslavit 16 let svého působení a zároveň přivést své aktuální album na svět.

Medvěd 009 křest desky PozdravujMother´s Angels získali nové fanoušky
Roli předskokana na sebe vzala čtyřčlenná kapela Mother´s Angels ve složení - bubeník Béďa, Peťan s basou, klávesista Johny a kytarové struny naladil Kuba, který je zároveň také zpěvákem skupiny. Postupně se začal Velký sál Akropole zaplňovat. Nebyl sice nabitý k prasknutí, ale všude vládla značně pozitivní atmosféra. Skupina mladíků, jimž očividně nechyběla energie a chuť hrát, ovládla publikum po pár skladbách. Mother´s Angel působí na hudební scéně poměrně krátkou dobu, do povědomí veřejnosti se dostali hlavně v loňském roce. Umístili se v semifinále soutěže RGM Live Space, účinkovali na mnoha festivalech, s Divokým Billem projeli jarní turné a vydali své druhé album s názvem „Můj dům“. Stejnojmenná píseň oslovila i publikum Paláce Akropolis. Společně si se skupinou zazpívali refrén a ke konci jejich vystoupení už mnozí poskakovali do rytmu. Kuba se pak odvážně zeptal, zda se v místnosti najdou tací, kteří je dnes viděli živě poprvé, přičemž se z houfu zvedlo značné množství rukou. Na přítomných však bylo znát, že mnozí z nich nevidí Mother´s Angels naposledy, ale rádi si je poslechnou i při jiné příležitosti. V Praze znovu vystoupí 30. března v pražském Lucerna Music Baru. Koncert se bude konat v rámci jejich společného Jamrock turné s kapelou UDG.

009 pokřtil album Medvěd
O přestávce se sál zcela vyprázdnil, avšak za prvních tónů se všichni začali vracet do hlavního sálu. Dobrá nálada na sebe dlouho nenechala čekat. Fanoušci se nahrnuli k pódiu a hned začali zpívat jim dobře známé písně. Postupně se náboj energie předával celým davem, až se začali pohupovat a přešlapovat i diváci v zadních řadách. Prvním hostem večera byl Patrik Jonáš, který si s Medvědem 009 zazpíval song „Světlo“. Jako další se na pódiu objevil Jirka Václavek, který se zdržel na „Pohlednici“ i na „Vlak“. Za celou dobu si přítomní nevydechli. Účinkující hráli jako o život a zpívali z plna hrdla. Trochu odpočinku všem přinesla až píseň „Chci se jen dohodnout“.

Medvěd 009 křest desky PozdravujJedním z hostů byla i skupina Rybičky 48. Ti se rozhodli své kamarády potěšit lahví medvědí vodky, o které tvrdili, že je taktéž šestnáct let stará. Skvělou atmosféru koncertu dobarvovala světelná show. Osvětlovač přesně věděl, v jaké chvíli se hodí světla ztlumit, či naopak rozsvítit sál naplno. Na pódiu se střídala červená, zelená, tu zas modrá. Nic násilného nebo pro diváky nepříjemného. S přibývajícím alkoholem jak fanoušci, tak i členové kapely předváděli různé taneční kreace, které občas působily vtipně, jindy bylo až k neuvěření, co jsou schopni s nástroji v ruce předvést. Hlavní vyvrcholení večera přišlo, když se na pódiu objevil Michal Hrůza. Ten už měl pravděpodobně také nějakou sklenku v sobě. Nejdříve totiž přítomným vysvětlil, že si připravil vtip. Byl však příliš dlouhý, proto se rozhodl říct pouze začátek. Předtím však musel nejdříve odejít z pódia a svůj nástup zopakovat, aby vše neztratilo sílu okamžiku. Anekdota se s ohlasem nesetkala, protože se nikdo nezasmál, tak se dal Michal do vysvětlování. Pak naštěstí přešel k samotnému křtu.

Čest pokřtít nové album „Pozdravuj“ získala láhev Metaxy. Ta nejdřív slavnostně polila CD, pak kolovala přes všechny členy kapely a nakonec byla předána fanouškům pod pódiem. Michal Hrůza popřál Medvědovi i přítomným, aby se všem všechno líbilo a dobře se jim dařilo. Od Nikoly Poselové z PromoProdukce pak ještě skupina obdržela medvědí dort. Párty se rozjela na plné obrátky a už se jen tančilo, zpívalo a veselilo, že Medvědům neruply struny, jak do nich brnkali. U písničky „Běchovice“, kdy se na pódiu objevili i členové Divokýho Billa, už všichni přítomní doprovázeli kapelu spíše pořváváním než pozpěvováním. Pan zvukař zřejmě díky tomu přidal na hlasitosti ozvučení, až z toho všem začaly zaléhat uši.

Medvěd 009 zkrátka předvedl, že to umí pořádně rozbalit. Album „Pozdravuj“ přivítal na světě se vší parádou. Nyní skupinu čeká další série koncertů v rámci jejich jarního turné a přes léto samozřejmě i řada festivalů.

FOTKY Z KONCERTU SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE
Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: CLV

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání