Indy, KMBL a plný Abaton

Indy a Wich. Tahle skupina pořád táhne. Když oznámili, že v pátek 4. března po dvou letech opět vystoupí v Praze v rámci křtu Andrého sólovky KMBL, bylo jasné, že v klubu Abaton bude nabito. Dvouhodinová show s několika hosty přítomné bavila a těšila, ale jakoby se už na akce a koncerty nechodilo pro nic víc.

 


Večer odstartovala po rapové stránce skupina MAAT, která křtila svou novou desku All-in. V dobré atmosféře předvedli nadupanou show, podobnou energii jsem u mladé tuzemské kapely už dlouho neviděl. Lidé reagovali na skvělé písně dobře, a také zvuk byl nečekaně slušný. Na pódiu se kromě členů skupiny, kterými jsou Fosco Alma, L.D. a producent a DJ Emeres, objevili také hosté Murphy a Linda Matásková. Křtilo se Havanou a nutno říct, že trička s nápisem „FLOW OR DIE!“ nosí kluci oprávněně. Hodinový koncert si lidé užívali a nažhavil je na hlavní menu večera.

křest nové desky Indyho a Wiche v AbatonuNa Indyho a spol. se chvilku čekalo, zatím bavil fanoušky DJ Chocolatic, ale chvíli po třiadvacáté hodině to vypuklo. Vše začalo písní „Z mojí čtvrti“, která působila poněkud rozpačitě, ale vidět Indyho, Wiche a LA4 kluka zase společně na pódiu bylo příjemné. Střídaly se skladby z jejich společné desky „Hádej kdo“, ale také z Andrého novinky „KMBL“ či Laforových alb „Panoptikum“ a „Gyzmo“.

Příjemným zpestřením bylo, když se za bicí posadil Kid Montana, alias Radek Tomášek z Clou, který většinu písní na desce „KMBL“ produkoval. Odtud zazněla řada skladeb, ale často chyběli hosté. Nepřišel James Cole, Nicole a nedorazili ani Vec, Zverina A H16 ze Slovenska. Slyšet tak jejich hlasy jen z nahrávek, nebylo úplně to pravé. Pár kamarádů ale situaci zachránilo. Například Orion u pecky „Báječný klima“ či druhý člen kapely PSH Vladimir 518 u skladby „Prase v žitě“, kde ale Indy svojí sloku moc neznal, a tak výsledek opět trochu pokulhával. U diváků zabodoval také Kato, který sjel s Andrém naživo píseň „Půlnoční expres“, třebaže svůj part rapoval člen Prago Union z papíru. Budiž mu to při všech těch dalších přehmatech, jako třeba zvukařových, který nebyl schopný za celou dobu splnit Indyho požadavky na hudbu do odposlechů, odpuštěno.

křest nové desky Indyho a Wiche v AbatonuKdyž se na pódiu představil Nironic, obecenstvo pořádně ožilo. Řada z nich i díky stoupajícímu množství alkoholu v krvi. Pitný režim dodržoval také Indy, který během dvouhodinového koncertu vypil téměř celou lahev slivovice. A místo jím navrhované pauzy bavil diváky právě Nironic. Ten si od Raeho z Clou nechal zahrát beaty živě na bicí a rozjížděl pekelný rap. Když se později vrátil i s Emdeem, aby pomohli při skladbách „Out of the Fire“ a „Live!“, bylo jasné, že se o oživení zasloužili především hosté.

Místo křtu pak Rae s Indym jen rozhodili pár nových desek a pokračovalo se v nekonečném playlistu. Řada lidí už zamířila k domovu, když Abatonem ještě zněly tóny skladeb jako „Můj svět“ a závěrečné „Hádej kdo“. Pražské publikum se rozhodně nenudilo, ale koncerty Indy a Wich takových sedm let zpátky nabízely kromě zábavy také super show, energii a velký zážitek. To se mi tentokrát nedostávalo. Jsem rád, že ve střídání generací dokážou něco podobného nabídnout například páteční předskokané MAAT.
Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání