Markéta Konvičková: Připravuje novou desku s americkým producentem

Markéta KonvičkováPůvabná usměvavá blondýnka, kterou všichni velmi dobře znají z televizní obrazovky. Účastnila se první Česko-Slovenské SuperStar, kde se jí podařilo probojovat mezi dvanáct nejlepších finalistů. Na konci minulého roku získala v anketě Český Slavík Mattoni 2010 ocenění Objev roku. Nechybí jí odhodlaní, chuť a touha učit se novým věcem, ale i pokora ze světa showbyznysu. Co nám o sobě prozradila?

 Aktuálně máte hodně aktivit – studujete, plánujete natáčení nového alba, účastnila jste se konkurzu na moderování pořadu Stylissimo, vystupujete jako zpěvačka, a nedávno jste dokonce vyzkoušela i roli porotkyně na festivalu Cirkus Cirkus. Jak zvládáte tak bohatý a náročný program?
Před dvěma lety, když mi bylo čtrnáct, jsem si to vůbec neuměla představit a vlastně jsem ani do tohoto světa showbyznysu nechtěla spadnout. V současné době, když jsem už zhruba rok v koloběhu toho všeho, jsem se naučila moc dobře pracovat s časem. Když mám nějakou volnou hodinku, zajdu si třeba do fitka, nebo si zajdu s kamarády do kina. Ve škole mám individuální plán, což mi moc ulehčuje, abych to všechno zvládala. Chodím tam především dopisovat písemky. Učitelé jsou milí a spolužáci také. Je to náročné, ale opravdu jsem si už zvykla a baví mě to, proto s tím nehodlám končit. Natáčení desek a třeba i moderování jsou skvělé příležitosti, jak na sobě pracovat a pořád se nějak zdokonalovat.
Markéta Konvičková
Přibližte nám, o čem vlastně pořad Stylissimo je?
Je zaměřený na styling a na to, jak se oblékají celebrity. Má to vyjadřovat co je „in“ a trendy, nebo co je naopak „pasé“. Což by pro mě osobně bylo přínosné, protože sama zpívám a samozřejmě by bylo super podívat se na to, co se zrovna nosí. Byla bych nadšená, kdybych v konkurzu na pořad Stylissimo vyhrála, ale sama s tím nemám žádné zkušenosti, proto netuším, jak to dopadne. Byla tam spousta šikovných holek, navíc pocházím z Moravy a ten přízvuk bude určitě hrát taky svou roli.

 

Co v současné době studujete a čemu se plánujete věnovat po škole?
Studuji hotelnictví a turismus. Učím se o zeměpisu, cestovním ruchu, ale také o obsluze a roznášení. Vím, že se má člověk usmívat, když obsluhuje a všechny ty další věci, které by měl číšník znát. Určitě bych ale takhle nechtěla pracovat, přála bych si jít na vysokou. Představu o budoucnosti mám – toužím hlavně zpívat, nebo když to tak řeknu, živit se zpěvem. Ale po střední škole mám určitě ještě v plánu studovat, ať už to bude konzervatoř nebo nějaká obchodní škola, to už je jedno. O oboru ještě jasnou představu nemám. Vždy jsem chtěla jít na konzervatoř, ještě dřív než jsem se účastnila SuperStar, ale teď se mi ten sen částečně splnil i bez té školy i díky hodinám zpěvu, které jsou moc důležité.NOVÁ DESKA BUDE JINÁ NEŽ TA PRVNÍ

 

 

Chystáte také novou desku. Kdy začnete s natáčením?
Už brzy – na přelomu března a dubna. Budeme ji natáčet s americkým producentem Steve Walshem, je to moc šikovný chlapík. Asi u toho bude nějaký tlumočník, ale těším se, že si taky trochu procvičím angličtinu. Už teď máme hotových deset věcí, ze kterých jsem moc nadšená. Je to moderní styl a la Bruno Marx nebo Alesha Dixon.

Pracujete s americkým producentem, bude tedy nové album v češtině nebo angličtině?
Celá deska bude česky, možná dvě songy budou anglicky. Bude tedy obsahovat deset českých písní a k tomu navíc bonusy. Moc se na spolupráci těším. Ty písničky se mi hodně líbí – tato deska bude jiná než ta první. Což je taky pro mě určitý posun někam dál.

Jakým způsobem a jak dlouho bude natáčení nové desky probíhat? Chystáte se kvůli tomu vycestovat do Ameriky?
Na práci budeme mít dost času, protože Steve přijede k nám, takže to budeme nahrávat ve studiu v České republice. Později se chystáme vyrazit do Ameriky na nějaký výlet a snad to spojíme i s cestou do jeho studia, abychom se podívali, jak to tam funguje. Třeba zkusíme natočit i anglické písničky, to ještě uvidíme, jak to všechno bude. Walsh se tu zdrží asi měsíc a půl, pak si materiál odveze a zpracuje ho. Jezdí sem poměrně často.

Máte v tuto chvíli nějaké ambice začít s kariérou v cizině, případně třeba vyrazit na zahraniční turné?
Fascinuje mě, jak hodně českých umělců směřuje do zahraničí, protože je pro ně Česko malý rybník. Já v podstatě nejsem hvězdou ani v tom našem malém rybníčku, tak se neopovažuji říkat, že bych chtěla prorazit do zahraničí.

Na druhou stranu jste si ale ke spolupráci na nové desce vybrala zahraničního producenta. Jak jste se k tomu tedy dostala?
On je báječný. Je moderní, působí jako kytarista Norah Jones nebo spolupracuje například s Rihannou. Dostala jsem se k němu úplně náhodou v jednom studiu zde v Čechách. Nejdřív jsem si říkala, kdo to asi je. Pak jsem se to dozvěděla a nestačila se divit. Steve Walsh byl ze mě nadšený, druhý den napsal e-mail, že by moc rád spolupracoval na mé další desce a udělal pro mě nějakou písničku. S týmem jsme se nakonec rozhodli, že bychom chtěli, aby nám to album udělal celé.KLUKA ZATÍM NEMÁMCo dalšího máte pro tento rok ještě v plánu?
Zatím asi čtyři festivaly. S turné zatím nepočítám, protože poslední skončilo loni na podzim. V březnu bude vycházet mé první DVD, tak uvidíme, co dalšího se naskytne. Pokud vyrazím na koncertní šňůru, tak ji pravděpodobně spojím s nějakou kapelou, zpěvákem či zpěvačkou a uděláme takové dvojité turné. Nové album by mělo být hotové v září. Nejspíš ho necháme fanoušky trochu naposlouchat a teprve potom vyrazíme na koncerty.
Markéta Konvičková
Na jakých festivalech vás mohou vaši příznivci zastihnout? A jaké festivaly sama preferujete?
V plánu je například Votvírák, Zavírák, možná i Noc plná hvězd. Mám z toho trochu respekt, hraju sice ráda s kapelou a máme i rockové skladby, ale přeci jen na festivaly jezdí pořádní rockeři. Během dne stihnou nasbírat nějaké ty promile a chtějí slyšet opravdu tvrdou muziku, což já vlastně neumím. Ale alespoň náznak toho rocku tam je, tak by po mně snad nemuseli házet kelímky ani nic podobného. Festivaly mi vybírají manažeři. Já nic nepreferuji. Mám ráda všechny festivaly a jsem ráda za každou příležitost, kdy můžu vystupovat s kapelou.

A jak je na tom váš soukromý život? Zvládáte rozložit čas mezi rodinu a přátele?
Určitě. Chodím s kamarády do kina, na squash nebo na pizzu. Snažím se to všechno vhodně spojovat dohromady. A jinak jestli myslíte kluky, tak to zatím nic. Je to složité – koho znám už dlouho, tak to není takové, aby z toho najednou byla velká láska, a když někoho poznám, tak z toho mám respekt, protože nemůžu vědět, jak to ti kluci berou. Jestli se nechtějí jen vychloubat před kamarády: ‚Kluci, koukejte, chodím s Konvičkovou, to je super, co‘. To opravdu musím asi někoho poznat a zatím se mi to nepovedlo. To všechno přijde.

Rodina a přátelé jsou tím nejdůležitějším článkem, protože mě pořád drží při zemi a pomáhají mi. Rodiče mě podporují a jezdí na mé koncerty, kamarádi zase poslouchají demo nahrávky a říkají mi k tomu svůj názor. To je moc důležité, dávají mi tak spoustu podnětů – tohle je super a tohle by třeba chtělo udělat jinak. Taťka je můj velký fanda a to mě moc těší. Je to skvělý pocit, když se vašim nejbližším líbí to, co děláte.

 

 

 

 

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Kristýna Šmejkalová

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání