Zpěvačka Patricie: Ambiciózní a zábavná

zpěvačka Patricie a Kulturní servis Puls
Tohle jméno si dobře zapamatujte. Teprve devatenáctiletá zpěvačka Patricie vydala na konci loňského roku debutové album Obamamania, nyní můžete její písničky slyšet i živě na koncertech. V pátek 14. 1. se představila v pražském klubu Carpe Diem a její zábavné a atraktivní pojetí přítomné rozhodně zaujalo. Jde o velký objev a talent.

 

Singl „Obama“ už koluje po internetu a sledovanost téhle dívky strmě stoupá. Také zaplněný prostor kavárny Carpe Diem svědčil o tom, že o zájem se Patricie rozhodně bát nemusí. Vždyť předskakovala na turné Xindla X a ohlasy na její prvotinu jsou kladné jak u lidí, tak u kritiky.

 

zpěvačka Patricie a Kulturní servis PulsKdyž vyrazíte na koncert Patricie poprvé, budete plni očekávání, jak písně z alba, které si většinou píše sama, budou znít naživo. Kromě zpěvačky se na lehce vyvýšeném pódiu klubu Carpe Diem objevila také její nová kapela. V hudebním složení bicí, kytara, kontrabas (basová kytara). A nutno říci, že to téhle mladé partě ladilo skvěle. Nečekaně chytré texty o životě, o tom, co nás obklopuje, to byste do devatenáctileté pohledné dívky neřekli. Rozmanitá hudba, tu kousek folku, tu rocku, jinde hip hopu. V celkovém balíčku chytlavá muzika, u níž můžete nejen podupávat, ale také se dobře bavit a uvolnit. A pak ještě jedno velké plus pro Patricii: skvostný hlas, který u nás ke slyšení často není.

 

Odvaha Patricii nechybí, což mezi lákavě podanými skladbami podpořila i vtipnými průpovídkami. Některé skladby, jako „Pohádky“ či „Za sluncem“ hrála jen s kytaristou Víťou Kopeckým, u nové skladby „Dharmová tulačka“, v níž vypovídá o své tetě v Indii, dokonce vzala tento nástroj do rukou sama. U „Kauboje“ zase naopak vynikla celá kapela, stejně jako u „Obamy“, kde se o úderný zvuk alá bonga postarala krabice. Nástrojovou přehlídku pak ozvláštnila u některých písní jako třeba „Woman“ Dobro (plechová kytara) a u „Letem světem“ Šilhák, tedy plastová trubice naplněná rýží. Kromě skladeb z alba, z nichž „Kauboje“ s „Obamou“ zopakovala kapela jako přídavky, zahrála Patricie i několik nových věcí. Ty se publiku ovšem také líbily.

 

Celý pohodový večer, kdy si sedící publikum mohlo vychutnávat příjemnou muziku u vína, piva či něčeho ostřejšího, byl rozdělen na dvě poloviny, s kratší pauzou. Každopádně se toto koncertní pojetí do tohoto malého klubu skvěle hodilo. Patricie se však rozhodně nemusí bát, že by se svými písněmi a kapelou nezaujala i ve větších prostorech. Do nich se postupně chce podle svých slov propracovat.

 

zpěvačka Patricie a Kulturní servis Puls

 


PĚT OTÁZEK PRO PATRICII

 

Zatím hrajete jen po menších klubech, chtěla by sis zahrát také ve větších prostorech?
Nejdřív jsem hrála sama s kapelou Xindla X, to když jsem s nimi byla na turné, což byly větší kluby a jezdili jsme po celé republice. Teď s mou novou kapelou hrajeme spíše po menších akcích, ale v únoru budeme hrát například na Žižkovské noci a v létě plánujeme nějaké festivaly. To turné byl takový „kick“, ale teď to chceme zkusit trochu po svém. Určitě se chceme přesunout někam dál.

 

Jaké jsou zatím ohlasy na desku Obamamania, která vyšla v prosinci?
Zatím docela dobré, moc mě to potěšilo. Napsala o ní recenzi Mladá fronta, kde jsme měli spoustu komplimentů od Honzy Vedrala, což je pro mě vážený kritik a také v dalších médií byly ohlasy pozitivní.

 

zpěvačka Patricie a Kulturní servis PulsTexty si píšeš vlastní, kde bereš inspiraci? V takhle mladém věku není úplně obvyklé, že by si zpěvačky dokázaly napsat vlastní kvalitní text.
Inspiraci beru všude kolem. Jak ve společenském dění, jehož jsem součástí, tak v osobních příbězích. Ať už jsou to vztahy či jiné věci okolo mě. Vždy píšu zrovna o tom, co mě nějak trápí, nebo je mi naopak příjemné. Na té první desce jsou dvě písně, které mi napsal kamarád. Ze začátku jsem za to byla ráda, ale při tom živém hraní zjišťuji, že nejlépe se cítím u těch svých věcí. K vlastnímu dítěti má člověk také mnohem lepší vztah než k cizím.

 

Zahrála si už i některé nové skladby, které na desce nebyly, máš tedy už teď nakročeno k novému albu? Mohlo by vyjít ještě v letošním roce?
Já myslím, že ano. Chtěla bych najít nějaké vydavatelství, které by mě podpořilo a nechtělo by do toho moc zasahovat. Už mám napsaných asi deset komplet nových písniček a další nápady mám v hlavě. Určitě se tedy dá nová deska očekávat brzy, ale nevím ještě přesně kdy.

 

Myslíš, že se tebou zvolenou cestou prosadíš na českém hudebním poli?
Šance je vždycky. Člověk musí udělat nějaké kompromisy, ale za něčím si také musí stát. Myslím, že když člověk něco chce, tak, že to vyjde. I když jsem trochu idealista, tak tomu věřím. Dělám, jak nejlépe to umím, takže by se mohl najít někdo, kdo by mě podpořil.FOTOGALERIE KE KONCERTU PATRICIE V KLUBU CARPE DIEM ZDE
Text: Pavel Urban
Foto: Jakub Urban

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání