Prahu přijedou rozhýbat Pete Rock & CL Smooth

Pete Rock and CL SmoothČeští hip hopoví fanoušci dostanou pěkný vánoční dárek v podobě další akce ze série Boombox. V pondělí 13. prosince totiž do pražského klubu Lucerna Music Bar zavítá legendární dvojice žánru z devadesátých let minulého století Pete Rock & CL Smooth.

 

Čtyřicetiletý Peter Phillips, známý jako výtečný producent Pete Rock se s o dva roky starším CL Smoothem (Corey Brent Penn) potkali v New Yorku už na střední škole. První společné EP vydali v roce 1991, tedy už před téměř dvaceti lety, a jmenovalo se „All Souled Out“. O rok později už následovalo regulérní LP „Mecca and the Soul Brother“. Tohle album nedávno vyšlo v deluxe remastrované edici, na druhém disku jsou pak remixy, instrumentálky a acapelly.

 

Jejich pouť devadesátkami ale pokračovala strmě nahoru. Singl „They Reminisce Over Your (T.R.O.Y.)“ ze zmíněné desky se stal velmi úspěšným. Album „The Main Ingredient“ z roku 1994 však definitivně dvojici Peter Rock & CL Smooth otevřelo dveře ke spolupráci s hvězdnými souputníky v žánru. A tak se objevili po boku „Public Enemy“, „EPMD“ či „Run DMC“. Několik let pak nebyli aktivně činní.

 

V roce 2003 však vyšla kompilace „Good Life: The Best of Pete Rock & CL Smooth, na níž byla řada velkých a známých singlů jako „I Got A Love“, „Take You There“, „Lots of Lovin“, „Good Life“, ale samozřejmě také „T.R.O.Y.“. Nezaměnitelná produkce Pete Rocka, včetně trubek, máznutá soulem, jazzem a dalšími žánry, a jedinečný hlas CL Smoothe, dělají z tohoto páru velkou dvojici, která láká hip hopové fanoušky po celém světě i nyní.

 

V rámci jejich evropského turné se zastaví na akci Mecca & The Soul Brother Boombox také v pražském klubu Lucerna Music Bar, a to už v pondělí 13. prosince. Během večera vystoupí také King Kong Soundsystem, tedy DJ Richard a DJ Wrony, ale i DJ's: Robot a Tuco. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 550 Kč bez poplatků, na místě pak za 650 korun. VIP vstupenka vyjde na 1000 Kč.

 

Pete Rock and CL SmoothText: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky akce
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání