HUDEBNÍ POHODA S NOVÝM CD

KULTURNÍ SERVIS PULS

V aktuálním vydání našich CD tipů jsme se zaměřili na interprety, které si můžete poslechnout v klidu a teple vašeho domova za deštivého listopadového večera, kdy televize nabízí jen nekonečné seriály a vám se chce oprášit svou hi-fi věž. Joe Cocker, Robbie Williams a Nightwork, to jsou jména, která vytvoří výtečnou atmosféru.
Na tradičně oblíbená vánoční alba je ještě čas. Přesto vám několik tipů jako dárek pod stromeček nabídneme rádi už nyní. Britský charismatický bluesman Joe Cocker vydal poslední desku před třemi a půl roky, novinka „Hard Knocks“ je tak pro jeho fanoušky vítaným svěžím větrem. Některé skladby jsou ke slyšení na jeho oficiálních stránkách, většinu nových písní si ale čeští příznivci šestašedesátiletého hudebníka mohou poslechnout naživo 18. listopadu v pražské O2 areně. Joe je totiž právě na turné. Na začátku října se mohli mnozí  v Brně přesvědčit, že ze svého umění ani po téměř padesáti letech na scéně a více než dvaceti deskách na kontě, nic neztratil. První ohlasy na čerstvé album jsou výtečné. Devět z deseti písní na desce produkoval Matt Serletic. Určitě vás nepřekvapí řada nástrojů, za nimiž stojí mnoho skvělých hudebníků.

Robbie WilliamsRobbie Williams na to jde z trochu jiné strany. Jeho sólová dráha půjde nyní na chvíli stranou, protože se vrací k uskupení Take That, které chystá velký návrat. Šestatřicetiletý anglický zpěvák tak pro své fanoušky po celém světě nachystal kolekci hitů zabalenou pod název „In And Out Of Consciousness: The Greatest Hits 1990-2010“. To, že za těch dvacet let vypustil hitů skutečně dost, o tom není pochyb. Ovšem téměř čtyřicet písniček na dvou CD, to je jen úplně základní nabídka pro ty, co chtějí mít Robbieho největší pecky pěkně pohromadě. Další možností je deluxe varianta s dalším CD navíc, na němž jsou skladby z B stran singlů a jiné zajímavosti. DVD edice je pak obohacena o obrazový doprovod k hitům a nakonec Ultimate edice propojí deluxe a DVD, přičemž k tomu dostanete ještě třetí DVD nosič se záznamem koncertu v Berlíně z roku 2005. Robbie už své největší hity vydal jednou, před šesti lety, ale tentokrát si můžete vybrat ze čtyř lákavých verzí a užít si tak skladby jako „Shame“, „Feel“, „Somethin‘ Stupid“, „Millennium“, „Angels“, „Something Beautiful“, „Kids“ a další naplno.

Z domácí scény jsme tentokrát zacílili na kapelu Nightwork. Jejich druhé album, pominu-li reedici debutu, vyšlo právě nyní. Jmenuje se „Tepláky aneb kroky Františka Soukupa“ a první singl „Tepláky“ už mocně boduje v hitparádách. Oficiální klip k písni má na Youtube za tři týdny téměř 400 000 zhlédnutí. Tato píseň je recesistická, přesně ve stylu kapely, a vrací nás do osmdesátých let minulého století. V podobném duchu se nesl i křest alba. Nightwork stihnete do konce roku naživo ještě na několika koncertech po republice. Dalším singlem je „Andělská dívka“, romanticky laděná píseň. Šestičlennou partičku mladých umělců má v oblibě stále více lidí, a tak nové dvanáctitrackové album jistě potěší všechny fanoušky. Loni se Nightwork v anketě Zlatý slavík stali skokany roku, letos mohou na různých slavnostních večerech kráčet pro podobná ocenění znovu.


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání