KRS-One: Legenda se vrací do Prahy

KRS-OnePřed čtyřmi a půl lety předvedl v Roxy vynikající show. Už ve středu 3. listopadu se do hlavního města České republiky vrátí, tentokráte však do Lucerna Music Baru. Žijící legenda hip hopu, americký rapper KRS-One, zde představí písně z nové desky Meta-Historical, ale zazní i osvědčené staré hity.

Jestli máte alespoň trochu pojem o hip hopu, pak vám jméno KRS-One určitě něco řekne. Tenhle pětačtyřicetiletý pán, občanským jménem Lawrence Christopher Parker, už je na scéně tak dlouho, že ho klidně můžeme řadit mezi průkopníky žánru. Vyrůstal v Bronxu, tedy místě hip hopu zaslíbeném. Kariéru začal už v roce 1984 a své fanoušky po celém světě baví dodnes.

 

KRS-OneKRS-One, kterému se ne nadarmo říká také „Učitel“, natočil bezpočet skvělých alb. Původně s DJ Scott La Rockem založili produkční skupinu Boogie Down Productions, v roce 1993, ale KRS vydal své první sólové album nazvané „Return of the Boom Bap“ a okamžitě se proslavil. Hit „Sound of da Police“ hovoří za vše. Už tenkrát spolupracoval s další hip hopovou legendou, DJem Premierem. Sóloých desek má KRS na kontě patnáct, dalších šest pod hlavičkou Boogie Down Productions a stejný počet kolaborací. Například dělal s Marley Marlem, a účastnil se také projektu Group Therapy. Na mikrofonu spolupracoval s Bustou Rhymesem, Fat Joem, Mastou Acem, Big Daddym, Kanem a dalšími. Beaty mu dělali kromě Premiera třeba Puff Daddy, Kid Capri či Showbiz.

 

Známý rapper zabrousil i do dalších sfér kultury. Zahrál si v celé řadě filmů, v nichž většinou ztvárnil sám sebe a napsal navíc čtyři knihy. Posbíral také několik ocenění, jako na VH-1 Hip Hop Honors, BET Awards a loni například obdržel Urban Music Award jako „žijící legenda“ žánru.

 

A právě tu můžete vidět už ve středu 3. listopadu v pražském klubu Lucerna Music Bar v rámci známé série Sound of da Boombox. KRS už jednou v Praze dokázal, že je skutečným umělcem a profesionálem. Rozhodně tedy neváhejte a přijďte se podívat na vlastní oči. Spolu s ním vystoupí freestylová hvězda Supernatural. Zahrají také DJs Tuco, Kato a Hanz-Fu. KRS právě objíždí Evropu a můžeme být rádi, že se zastaví také v České republice. Vstupenky pořídíte na pokladně Lucerna Music Baru za 480 Kč, VIP lístek za 900 Kč a na místě pak zaplatíte za vstup 550 korun.


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky akce

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání