KRS-One: Legenda se vrací do Prahy

KRS-OnePřed čtyřmi a půl lety předvedl v Roxy vynikající show. Už ve středu 3. listopadu se do hlavního města České republiky vrátí, tentokráte však do Lucerna Music Baru. Žijící legenda hip hopu, americký rapper KRS-One, zde představí písně z nové desky Meta-Historical, ale zazní i osvědčené staré hity.

Jestli máte alespoň trochu pojem o hip hopu, pak vám jméno KRS-One určitě něco řekne. Tenhle pětačtyřicetiletý pán, občanským jménem Lawrence Christopher Parker, už je na scéně tak dlouho, že ho klidně můžeme řadit mezi průkopníky žánru. Vyrůstal v Bronxu, tedy místě hip hopu zaslíbeném. Kariéru začal už v roce 1984 a své fanoušky po celém světě baví dodnes.

 

KRS-OneKRS-One, kterému se ne nadarmo říká také „Učitel“, natočil bezpočet skvělých alb. Původně s DJ Scott La Rockem založili produkční skupinu Boogie Down Productions, v roce 1993, ale KRS vydal své první sólové album nazvané „Return of the Boom Bap“ a okamžitě se proslavil. Hit „Sound of da Police“ hovoří za vše. Už tenkrát spolupracoval s další hip hopovou legendou, DJem Premierem. Sóloých desek má KRS na kontě patnáct, dalších šest pod hlavičkou Boogie Down Productions a stejný počet kolaborací. Například dělal s Marley Marlem, a účastnil se také projektu Group Therapy. Na mikrofonu spolupracoval s Bustou Rhymesem, Fat Joem, Mastou Acem, Big Daddym, Kanem a dalšími. Beaty mu dělali kromě Premiera třeba Puff Daddy, Kid Capri či Showbiz.

 

Známý rapper zabrousil i do dalších sfér kultury. Zahrál si v celé řadě filmů, v nichž většinou ztvárnil sám sebe a napsal navíc čtyři knihy. Posbíral také několik ocenění, jako na VH-1 Hip Hop Honors, BET Awards a loni například obdržel Urban Music Award jako „žijící legenda“ žánru.

 

A právě tu můžete vidět už ve středu 3. listopadu v pražském klubu Lucerna Music Bar v rámci známé série Sound of da Boombox. KRS už jednou v Praze dokázal, že je skutečným umělcem a profesionálem. Rozhodně tedy neváhejte a přijďte se podívat na vlastní oči. Spolu s ním vystoupí freestylová hvězda Supernatural. Zahrají také DJs Tuco, Kato a Hanz-Fu. KRS právě objíždí Evropu a můžeme být rádi, že se zastaví také v České republice. Vstupenky pořídíte na pokladně Lucerna Music Baru za 480 Kč, VIP lístek za 900 Kč a na místě pak zaplatíte za vstup 550 korun.


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky akce





 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání