RYTMUS je král - na pódiu určitě

RYTMUS - křest desky KrálSlavný slovenský rapper Rytmus pokřtil v pátek v pražském klubu SaSaZu svou novou desku Král, a že umí panovat, ukázal na pódiu v plné parádě. Jeho show nemá na česko-slovenské scéně konkurenci a zaplněný sál si jí náramně užíval.

 

Když jsem Rytmuse před více než šesti lety poprvé viděl na pódiu a posléze s ním mluvil, stávala se jeho kapela Kontrafakt populární a pomalu stoupala k výšinám. Dnes jde o nejpopulárnější skupinu na česko-slovenském hip-hopovém poli a výšiny dokonce překonala. Nové Rytmusovo album nazvané „Král“ je v oběhu teprve pár dní a už za první den prodeje na Slovensku se prodalo 6000 kusů, což mu přineslo platinovou desku.

 

V pátek 4. prosince přijel dvaatřicetiletý rodák z Piešťan potěšit také své české fanoušky. Těch přišlo více než tisíc, ale na hlavní hvězdu večera si museli počkat až do prvních sobotních hodin. Nejdříve totiž publikum rozehřál český rapper Orion, který zahrál osvědčené hity ze své bohaté kariéry. Oděn v košili a slušivém svetru překvapil, ovšem, co se výkonu týče, rozhodně splnil svou netradiční roli předskokana.

 

RYTMUS - křest desky Král

Pak už se na scéně objevila „Tri špinavá jména“. Tedy Rytmus, Ego a DJ Aneš, jinými slovy kompletní Kontrafat, v bundách, Ego s kulichem. Tentokrát byl ale jednoznačným pánem Rytmus. Jemu patřil celý klub a křest si náležitě užíval. Vsadil na osvědčenou taktiku a do line-upu zařadil vyloženě „párty“ skladby. Ty sice většinou neoplývají žádným geniálním textem, ale na koncertu fungují výtečně. Nové písně z alba Král jako „Salalaj“, „Nigdy sa nezavďačíš“ či „Zlatokopky“ proložili chlapci některými společnými hity, ale i známými věcmi Rytmuse z předešlého sólo alba Bengoro, jako například „Cigánsky Sen“.

 

Po samotném křtu přišla na pódiu populární Tina, která s Rytmem odzpívala společné skladby „Musíš mať nádej“ a „Príbeh“. Na konci se ještě vrátila na další věc z alba Král „Všetko má svoj konec“, kde hostuje také Ego, a tak píseň zahráli v úplném znění. Hodinová show lidi skvěle bavila a Rytmus jen dokázal, že v současné době je král oprávněně. Alespoň v pódiovém vystoupení je jasná jednička.


FOTA Z KONCERTU ZDE

 

Text: Pavel Urban
Foto: Boris Alexander
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Chinaski prořízli repertoár
Dara Rolins oslavila s fanoušky Vánoce už v listopadu
Indy a Wich: Připravujeme pro vás novou desku
Nová deska černošského hiphopera z Bronxu je tu

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání