Toxique představili novou desku i image

Toxique Outlet People
Snad žádná jiná tuzemská kapela nemohla završit festival vizuálních originálů Designblok 2010 lépe než Toxique. Hudební seskupení slibuje nejen hudební zážitek, ale také vzbuzuje pozornost svými převleky a rekvizitami. S novým albem Outlet People se ale jejich image mění. Jak ukázali na zahajovacím vystoupení v Praze.

 

Toxique Outlet PeopleMobilní pokojíček a rozverné šatičky vystřídaly designově aktuální obleky. Ti, kteří si minulý týden prošli jednotlivými sekcemi Designbloku, mohli zejména v pracích studentů z uměleckých škol spatřit, že nabíraná ramena, balonové rukávy či vysoké límce patří mezi časté klauzurní práce této sezóny. Ty, které oblékla Klára Vytisková má na svědomí divadelní výtvarnice Martyna Štěpán Dworakowska, jež Toxique pomáhá s novou vizáží stejně jako studio Najbrt. S ním kapela připravila i vizuál nové desky Outlet People, který na včerejším koncertu slavnostně pokřtila dvojice Holanďanů (znáte je např. z minulých ročníků Českých lvů), kteří se vyznačují strnulým výrazem a výrazně pomalými pohyby.Ostré hrany a němí kmotři
Před hudebním vystoupením diváci dostali masky s vizuálem Toxique – hranatý tvar nápadně připomínající značku „nebezpečí radiace“. A pozadu nezůstala ani kapela, ta na pódium přišla rovněž pod hranatou rouškou, kterou odhodila za prvních pěveckých tónů. Těmi přítomné pořádně rozproudila zpěvačka Klára Vytisková. Sice přišla v distingovanějším modelu a ležérnějším účesu, ale energií hýřila jako kdykoli před tím. Přednesené písně jako „Two Sides“, „Ring The Bells“, „Shout“ nebo „Outlet People“ zvládla interpretovat za pomocí energické choreografie, kterou známe z dřívějších koncertů Toxique, jen s tím rozdílem, že pohovku na pódiu vystřídala sedačka hranatého tvaru ve znaku Toxique. 

Mezi vizuální doprovodné prvky patřila i obrazovka umístěná nad pódiem, která promítala optické obrazce, které známe z tzv. vizuálních klamů. Na této výši se ve druhé třetině koncertu objevila i Klára, jež zde odzpívala několik převážně tklivých písní a přenesla děj z obrazovky i do reálu. V momentě, kdy se na obrazovce promítaly bílé poletující částečky, Klára začala trhat papír a poté jej nechala volně padat dolů.

Toxique Outlet People


Vyvýšené pódium ještě okusila i již zmíněná „holandská dvojice“ kmotrů, která se sem vyšplhala, a sice beze slov, ale s o to větším napětím, poslala novou desku Outlet People do světa. Poté následovala i stejnojmenná píseň z alba, kde kapela vysvětluje význam názvu, jež odkazuje na povrchnost dnešní doby. Nadšené publikum si v Paláci Elektrických podniků hlavního města Prahy, kde se koncert konal, nakonec vyžádalo ještě jednu píseň, a tak kapela přidala známý song „Honey“.


Koncert na Designbloku ´10 byl předzvěstí a ukázkou nadcházejícího turné Toxique, kdy se kapela objeví nejen u nás, ale i ve Velké Británii. V Čechách ale rozhodně nebude o vystoupení nouze, proto si nenechte tuto jedinečnou příležitost ujít a zajděte na některou z částí koncertní šňůry. Kompletní přehled míst najdete na domovských stránkách kapely www.toxique.cz.


FOTKY Z KONCERTU A KŘTU DESKY
ZDE

Text: Aneta Šimonková
Foto: Aneta Šimonková

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání