Skupina UDG pokřtí nové album Akrobat

UDGVíce než půl roku pracovala partička pocházející z Ústí nad Labem na svém dalším výtvoru, a to pod produkčním dohledem Armina Effenbergera známého například z projektu Cartonnage. Novinka - CD Akrobat - spatřila světlo světa už 12. října 2012. O dva měsíce později, konkrétně 13. prosince, zavítá kapela do pražského kulturního domu Vltavská, kde s fanoušky toto album pokřtí. Prozradíme vám další podrobnosti!


„Na posledních třech deskách jsme spolupracovali s lidmi, po nichž jsme od začátku chtěli, aby pracovali jako producenti. Nikdo z nich se ale do producentské práce, tak jak jsme si ji my představovali, nehrnul, nebo nevěděl, jak na to. Nahrávali jsme písničky tak, jak jsme je měli připravené ze zkušebny a producent nám do nich maximálně dodal nějaký zvuk, loop nebo smyčce. Šlo tedy spíš o jejich finální vyšperkování. Teď jsme ale konečně chtěli pracovat s někým, kdo opravdu produkuje, tedy pracuje s písničkou od začátku a vlastně ji spolu s kapelou připraví. Armina jsme si vybrali na základě nahrávky, kterou připravil pro kapelu Tommy Indian, a na základě jedné naší skladby, kterou nám zprodukoval ještě dříve, než jsme se domluvili na spolupráci na celé desce,“ prozradil více o vzniku nového alba bubeník UDG Jugi.

Ten je rovněž autorem textů na albu Akrobat, svou tvorbu nastínil následovně: „Texty popisují vnitřní pocity lidí v různých životních situacích. Tyto stavy jsou pro toho, kdo je prožívá bolestné, někdy až bezvýchodné. Postavy stojí na kraji propasti, na hraně, v nebezpečné výšce, a hledají východisko. Připomínají tak akrobaty na visutých hrazdách, kteří nesmějí šlápnout vedle. Člověk je akrobat a život zatracená akrobacie.“

UDGNa albu Akrobat se ve stejnojmenné skladbě objevuje také vzácný host - rapper, šansoniér a člen J.A.R. Ota Klempíř. „V té písni jsme měli připravenou rapovou část. Náš frontman Petr Vrzák je ale spíš zpěvák než rapper, a tak jsme hledali hosta z hip hopového světa. Nakonec jsme oslovili Otu Klempíře. Do temnější atmosféry skladby nám jeho hluboký hlas dobře pasoval,“ vysvětlil Jugi.

UDG v říjnu vyrazili na koncertní šňůru Akrobat tour podzim 2012 v doprovodu skupin Nebe a Enter. Další zastávka je na programu v pražském kulturním domě Vltavská, kde bude nové album pokřtěno. Začátek akce je naplánován na 19:30. Vstupenky na koncert seženete v předprodejní síti Ticketpro za jednotnou cenu 180 korun.

Do konce roku se UDG objeví ještě v Jindřichově Hradci (15. prosince), Plzni (19. prosince) a závěrem turné se zastaví také v Ústí nad Labem (21. prosince).

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální foto intepreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání