Osvědčená kvalita, která nezklame

KULTURNÍ SERVIS PULSNové vydání CD tipů jsme nachystali pro všechny, kteří ocení skutečnou hudební kvalitu. Novinky totiž připravila velmi známá jména jako Iron Maiden, The Roots a autorská dvojice proslulých tuzemských hitů - Jaroslav Uhlíř, Karel Šíp. I co se týká stylů, jsme pro mnohé naše čtenáře připravili opravdové chuťovky.

 
Iron MaidenUž patnáctou studiovou desku si pro své fanoušky připravila legendární heavy metalová kapela Iron Maiden. Novinkou s názvem „The Final Frontier“ už také skupina doprovází koncerty na turné, které se v nejbližších dnech přesune z USA do Evropy. Čeští fanoušci se ale svých oblíbenců na našem území nedočkají a budou tak muset vyrazit na nějaké živé vystoupení za hranice. Z desítky nových skladeb už Iron Maiden z desky uvolnili singl „El Dorado“, který je volně ke stažení na oficiálních stránkách kapely a nedávno spatřil světlo světa také klip k titulní písni „The Final Frontier“. Ten je plný vesmírných přestřelek a efektů. Produkci alba měl na starost Kevin Shirley, jehož rukopis můžete znát už z desek kapel jako Rush či Led Zeppelin, a také v případě party okolo Bruce Dickinsona odvedl velmi dobrou práci.

 


The RootsAmerická hip hopová skupina The Roots vydala deváté řadové album „How I Got Over“, které se rodilo dva roky, a řada fanoušků už byla netrpělivá. Čtrnáct nových písniček si příznivci kapely mohou poslechnout na jejich Myspace profilu. Nejvýraznější stopu z hostů zanechal John Legend, a to u skladby „Doin´It Again“ a singlu „The Fire“, který The Roots zahráli při slavnostním ceremoniálu na zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Velmi zajímavou písní je také titulní „How I Got Over“ a rozhodně si budete užívat i při poslechu dalšího songu „Dear God 2.0“. Rapper Black Thought a jeho šest kolegů mají na kontě další skvělý počin. A letos v září ještě připravili release společného LP s Johnem Legendem s názvem „Wake Up“. Na něm budou především cover verze známých funkových a soulových skladeb v moderním kabátu.

 


Karel Šíp a Jaroslav UhlířPány Karla Šípa a Jaroslava Uhlíře můžeme znát nejen ze zábavných pořadů, ale také jako autory hudby, v případě Uhlíře a textů, co se Šípa týče. Jejich společné album „Sentimentální chlápkové“ je vydáno u příležitosti pětašedesátých narozenin obou pánů. Devatenáct skladeb je rozděleno a zároveň provázáno ve třech oddílech. V první části jde o skladby této dvojice. Ve druhé o texty Karla Šípa pro melodie skladatele Karla Svobody, jejichž společná díla zpívali přední čeští zpěváci a zpěvačky. Třetí oddíl se naopak věnuje melodiím Jaroslava Uhlíře u skladeb s krásnými texty Zdeňka Svěráka. Na albu nechybí hity jako „Severní vítr“, „Čau lásko“, „Holubí dům“, „Dělání“ či „Není nutno“. Překvapit vás naopak může úvodní skladba „Sentimentální chlápkové“. Závěrečnou „Ani k stáru“ už můžete znát z filmu Vratné lahve.Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání