Osvědčená kvalita, která nezklame

KULTURNÍ SERVIS PULSNové vydání CD tipů jsme nachystali pro všechny, kteří ocení skutečnou hudební kvalitu. Novinky totiž připravila velmi známá jména jako Iron Maiden, The Roots a autorská dvojice proslulých tuzemských hitů - Jaroslav Uhlíř, Karel Šíp. I co se týká stylů, jsme pro mnohé naše čtenáře připravili opravdové chuťovky.

 
Iron MaidenUž patnáctou studiovou desku si pro své fanoušky připravila legendární heavy metalová kapela Iron Maiden. Novinkou s názvem „The Final Frontier“ už také skupina doprovází koncerty na turné, které se v nejbližších dnech přesune z USA do Evropy. Čeští fanoušci se ale svých oblíbenců na našem území nedočkají a budou tak muset vyrazit na nějaké živé vystoupení za hranice. Z desítky nových skladeb už Iron Maiden z desky uvolnili singl „El Dorado“, který je volně ke stažení na oficiálních stránkách kapely a nedávno spatřil světlo světa také klip k titulní písni „The Final Frontier“. Ten je plný vesmírných přestřelek a efektů. Produkci alba měl na starost Kevin Shirley, jehož rukopis můžete znát už z desek kapel jako Rush či Led Zeppelin, a také v případě party okolo Bruce Dickinsona odvedl velmi dobrou práci.

 


The RootsAmerická hip hopová skupina The Roots vydala deváté řadové album „How I Got Over“, které se rodilo dva roky, a řada fanoušků už byla netrpělivá. Čtrnáct nových písniček si příznivci kapely mohou poslechnout na jejich Myspace profilu. Nejvýraznější stopu z hostů zanechal John Legend, a to u skladby „Doin´It Again“ a singlu „The Fire“, který The Roots zahráli při slavnostním ceremoniálu na zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Velmi zajímavou písní je také titulní „How I Got Over“ a rozhodně si budete užívat i při poslechu dalšího songu „Dear God 2.0“. Rapper Black Thought a jeho šest kolegů mají na kontě další skvělý počin. A letos v září ještě připravili release společného LP s Johnem Legendem s názvem „Wake Up“. Na něm budou především cover verze známých funkových a soulových skladeb v moderním kabátu.

 


Karel Šíp a Jaroslav UhlířPány Karla Šípa a Jaroslava Uhlíře můžeme znát nejen ze zábavných pořadů, ale také jako autory hudby, v případě Uhlíře a textů, co se Šípa týče. Jejich společné album „Sentimentální chlápkové“ je vydáno u příležitosti pětašedesátých narozenin obou pánů. Devatenáct skladeb je rozděleno a zároveň provázáno ve třech oddílech. V první části jde o skladby této dvojice. Ve druhé o texty Karla Šípa pro melodie skladatele Karla Svobody, jejichž společná díla zpívali přední čeští zpěváci a zpěvačky. Třetí oddíl se naopak věnuje melodiím Jaroslava Uhlíře u skladeb s krásnými texty Zdeňka Svěráka. Na albu nechybí hity jako „Severní vítr“, „Čau lásko“, „Holubí dům“, „Dělání“ či „Není nutno“. Překvapit vás naopak může úvodní skladba „Sentimentální chlápkové“. Závěrečnou „Ani k stáru“ už můžete znát z filmu Vratné lahve.Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání