Kino IMAX zažije digitální evoluci

Kino IMAX PrahaJeště lepší technickou kvalitu promítaných filmů přinese pražskému kinu IMAX plánovaná digitalizace. Nejnovější technologie nejenže zvýší kvalitu obrazu a zvuku, ale navíc divákům zprostředkují důvěryhodnější zážitek z projekce. Rozšíří se také nabídka promítaných snímků, aby měli návštěvníci větší výběr.

 

Od neděle 6. února se v kině IMAX na Floře spustí veškeré práce a úpravy nutné k přechodu na digitální promítání. Předpokládá se, že tento náročný projekt potrvá asi 11 dní. Budou se vyměňovat projektory, zvuk i plánto, a proto se počítá i s využítím těžké techniky. Po dobu rekonstrukce bude sál kina pro veřejnost uzavřen.

 

Kino IMAX PrahaPrvním filmem, který se zde plánuje digitálně promítat, má být „Sea Rex 3D”. Rodinný dokument zachycující období života prehistorických mořských ještěrů. Z filmového pásu se bude v IMAXu promítat až do soboty 5. února. Během těchto posledních pár dnů zde ještě můžete vidět sci-fi „Tron: Legacy”, „Africké dobrodružství” nebo „Hubble: Kosmický dalekohled”.

 

Nový digitální systém je navržen tak, aby přesně odpovídal unikátnímu formátu projekcí v kinech IMAX – s širokým obrazem odpovídajícím obrovskému plátnu i s výrazně jasnějším obrazem a vyšším rozlišením oproti jiným kinům. Základem projekce budou hned dva digitální projektory, jejichž synchronizace vytváří ty nejlepší 3D efekty a tím i hlubší prožitek z filmu.

 

VÍCE FILMŮ
Počet snímků, které jsou převáděny do formátu pro kina IMAX díky oblibě diváků a požadavkům samotných tvůrců, rychle roste. Díky digitální projekci se producentům a distributorům filmů výrazně sníží náklady na pořízení kopie pro kino. To ve svém důsledku přinese českým divákům více filmů, které budou v IMAXU uvedeny.


Kino IMAX Praha

V poslední době uzavřela společnost IMAX Corporation smlouvu se dvěma velkými hollywoodskými studii Paramount Pictures a Walt Disney Studios. Díky nim zamíří na velká plátna kin IMAX sedm velkých filmových hitů roku 2011, například čtvrté pokračování „Pirátů z Karibiku”, „Transformers 3”, „Auta”, „Tintinova dobrodružství” Stevena Spielberga nebo snímek „Mission: Impossible”, který vznikal u nás a navíc pro vybrané sekvence používal speciální IMAX kamery.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: kino IMAX


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání