Netradiční rodina s běžnými problémy

Děcka jsou v pohodě
Americký snímek Děcka jsou v pohodě zachycuje zajímavým způsobem lidské vztahy a osudy. Do poklidného a idylického života jedné rodiny vstoupí nový člen. Zpočátku se vše jeví jako nevinný dětský nápad, který však s postupem času všem pořádně zamotá hlavy. Zvládnou při sobě všichni držet i v těžkých chvílích?

 

Děcka jsou v pohoděJulianne Moore a Annette Bening jsou herečky, které není jistě nutné nikomu představovat. Objevily se například ve filmech Hannibal, Potomci lidí, Americká krása nebo Ženy. Tentokrát dostali za úkol vžít se do role manželského lesbického páru, který má dvě krásné a zdravé děti. Starší dceři, Joni, je osmnáct let a bratr Laser je o tři roky mladší. A je to právě on, kdo svou sestru požádá o pomoc, předtím, než odjede na vysokou školu. Mladík zatouží poznat svého biologického otce. Prochází obdobím dospívání, hledá sám sebe a rád by se dozvěděl, kdo byl jeho stvořitelem. Sám to však zjistit nemůže, protože ještě není plnoletý.

 

Ačkoli Joni není z jeho nápadu příliš nadšená, rozhodne se, že bratrovi pomůže. Zjistí potřebné informace a zařídí jejich společné setkání. Ani jeden z nich však netuší, že se tím dá do pohybu kolotoč nečekaných událostí, které nelze vrátit zpět. Tak si poklidná rodinka, která doposud žila v naprosté pohodě a harmonii, bude muset projít řadou útrap. Ty prověří, zda jsou jejich vztahy opravdu natolik silné, že při sobě vydrží stát i ve zlých časech.

 

Děcka jsou v pohoděPříběh se snaží poukázat na mnohé životní situace i skutečnosti, které stojí za zamyšlení. Rodinný model není tradiční, můžeme však pozorovat, že i když děti vychovávají dvě mámy, je nejdůležitější to, zda je mají rády, dávají jim svou péči, a jak se o ně starají. Pokud mají lidé správné hodnoty, mohou vychovávat potomky bez ohledu na složení manželského páru.

 

Zajímavé jsou i typy osobností, které se ve filmu objevují. Nick, Jonina matka, je doktorka. Snaží se mít ve všem pořádek a funguje jako hlavní mozek rodiny. O všem má přehled a samozřejmě má ve všem hlavní slovo. Její žena Jules, Laserova máma, se sice vedle ní cítí spokojeně, ale momentálně prožívá krizi středního věku. Připadá jí, že ve svém životě nic velkého nedokázala a trpí pocitem, že ani její partnerka ji pořádně nedoceňuje.

Dcera se pere s pubertou po svém. Ačkoli má své matky ráda, těší se na důležitý životní krok – přestěhování na kolej. I když se jí zpočátku bratrův nápad nelíbí a protestuje, hned po prvním setkání si otce Paula oblíbí. Ani Laser však neproplouvá životem bez poskvrny. Potlouká se se svým pochybným kamarádem a hledá odpovědi na své otázky. Snaží se zjistit, co je jeho otčím zač a proč vůbec před lety daroval své sperma.

Snímek „Děcka jsou v pohodě“ zachycuje tragikomickým způsobem běžný život. Problémy, se kterými se perou hlavní postavy, můžou kdykoli potkat každého z nás. Je však na každém, jak se pak v této situaci zachová. Film můžeme označit za oddychovku, která nikoho neurazí. Můžete při ní jen tak relaxovat nebo popřemýšlet nad různými tématy ze života.

 

Děcka jsou v pohodě

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Aerofilms

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání