ZATÍM SPOLU, ZATÍM ŽIVI: FBI, nevinná blondýnka a hračka z Burger Kingu

Zatím spolu, zatím živi
Nová akční komedie „Zatím spolu, zatím živi“ svedla před kameru Toma Cruise a Cameron Diaz. Oddechový snímek, v němž se agent FBI zaplete s obyčejnou dívkou, která se ho následně nehodlá vzdát, v sobě skrývá dostatek napětí, akce i vtipu.

 

 

 Zatím spolu, zatím živiJasně, námět je dobře známý. Zvláštní agent Roy Miller (Tom Cruise) propadne při setkání s nevinnou dívkou June Havens (Cameron Diaz) postupně lásce, což je pro výkon jeho povolání samozřejmě nebezpečné. A naopak, ač se June zprvu nezdá jeho střílení lidí jako dobrá pracovní náplň, postupně se, oslepena jeho kouzlem, stane Royovou společnicí.

 

V celé dramatické hře jde o věcičku, kterou June nazve „hračkou z Burger Kingu“. Ve skutečnosti je ale v postavičce ukryta zázračná baterie, které, lidově řečeno, nikdy nedojde šťáva. Tohle dílo vymyslel jeden mladý student Simon a Roy se snaží ochránit jak baterii, tak Simona. A to z jednoho prostého důvodu - předmětu, nebo chytrého vynálezce se chce zmocnit jak Royův bývalý parťák z FBI Fitzgerald (Peter Sarsgaard), tak i španělský obchodník se zbraněmi Antonio. O honičky, střílečky a výbuchy tak zákonitě není nouze.

 

Jen v prvních dvaceti minutách vám režisér filmu James Mangold natlačí do hlavy tolik akce, jako když smícháte colu a mentos. Naštěstí ale nekoukáte celých sto minut jen na nesmrtelného Roye v akci. Snímek je vyvážen také vtipnými gagy a dialogy. Z hloupoučké June, která původně mířila letadlem do Bostonu na svatbu své sestry April (scénáristi se vyblbli na všem), se postupně stává důležitá osoba zainteresovaná do nebezpečné hry a chvílemi sama neví, komu má vlastně věřit. Během pár dnů se s Royem neplánovaně podívá do rakouských Alp, Salcburku, na opuštěný ostrov v Azurovém pobřeží, ale i mezi býky v Seville. Je jí však jasné, že musí se svým novým objevem zůstat, aby ochránila svůj život.

 

Snímek „Zatím spolu, zatím živi“ neslibuje geniální podívanou pro odborníky přes kinematografii, ale dokáže příjemně pobavit, udržet v napětí a v pravou chvíli připravit parádní akční scénu, jako vystřiženou z Bondovky.

 

Zatím spolu, zatím živi

 Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání