ZATÍM SPOLU, ZATÍM ŽIVI: FBI, nevinná blondýnka a hračka z Burger Kingu

Zatím spolu, zatím živi
Nová akční komedie „Zatím spolu, zatím živi“ svedla před kameru Toma Cruise a Cameron Diaz. Oddechový snímek, v němž se agent FBI zaplete s obyčejnou dívkou, která se ho následně nehodlá vzdát, v sobě skrývá dostatek napětí, akce i vtipu.

 

 

 



Zatím spolu, zatím živiJasně, námět je dobře známý. Zvláštní agent Roy Miller (Tom Cruise) propadne při setkání s nevinnou dívkou June Havens (Cameron Diaz) postupně lásce, což je pro výkon jeho povolání samozřejmě nebezpečné. A naopak, ač se June zprvu nezdá jeho střílení lidí jako dobrá pracovní náplň, postupně se, oslepena jeho kouzlem, stane Royovou společnicí.

 

V celé dramatické hře jde o věcičku, kterou June nazve „hračkou z Burger Kingu“. Ve skutečnosti je ale v postavičce ukryta zázračná baterie, které, lidově řečeno, nikdy nedojde šťáva. Tohle dílo vymyslel jeden mladý student Simon a Roy se snaží ochránit jak baterii, tak Simona. A to z jednoho prostého důvodu - předmětu, nebo chytrého vynálezce se chce zmocnit jak Royův bývalý parťák z FBI Fitzgerald (Peter Sarsgaard), tak i španělský obchodník se zbraněmi Antonio. O honičky, střílečky a výbuchy tak zákonitě není nouze.

 

Jen v prvních dvaceti minutách vám režisér filmu James Mangold natlačí do hlavy tolik akce, jako když smícháte colu a mentos. Naštěstí ale nekoukáte celých sto minut jen na nesmrtelného Roye v akci. Snímek je vyvážen také vtipnými gagy a dialogy. Z hloupoučké June, která původně mířila letadlem do Bostonu na svatbu své sestry April (scénáristi se vyblbli na všem), se postupně stává důležitá osoba zainteresovaná do nebezpečné hry a chvílemi sama neví, komu má vlastně věřit. Během pár dnů se s Royem neplánovaně podívá do rakouských Alp, Salcburku, na opuštěný ostrov v Azurovém pobřeží, ale i mezi býky v Seville. Je jí však jasné, že musí se svým novým objevem zůstat, aby ochránila svůj život.

 

Snímek „Zatím spolu, zatím živi“ neslibuje geniální podívanou pro odborníky přes kinematografii, ale dokáže příjemně pobavit, udržet v napětí a v pravou chvíli připravit parádní akční scénu, jako vystřiženou z Bondovky.

 

Zatím spolu, zatím živi

 



Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání