MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY – Správný thriller s napětím

Muži, kteří nenávidí ženy


Do našich kin vstupuje nový snímek ze severoevropské produkce. Film „Muži, kteří nenávidí ženy“ je inspirovaný stejnojmenným románem Stiga Larssona, který byl mimochodem oceněn jako nejlepší skandinávský kriminální román roku 2005. Filmové zpracování rozhodně nezklame, tak nezbývá, než vyrazit.
Muži, kteří nenávidí ženy
Nutno však předem varovat, že slabší povahy by měly raději zůstat doma. Adaptace si žádné servítky nebere a divákovi vše podává v přímém světle. Při mnohých záběrech vám bude běhat mráz po zádech nebo tuhnout krev v žilách.

 

Příběh začíná docela nevině. Úspěšný novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) obviní úspěšného bankéře z ilegálního obchodu se zbraněmi, bohužel pro něj se toto nařčení ukáže jako neoprávněné a redaktor je odsouzen k třem měsícům odnětí svobody. Odchází z redakce a do půl roku musí nastoupit k vykonání rozsudku. Než se však stihne rozhodnout, jak příštích šest měsíců naloží se svým životem, přichází nečekaná nabídka.Muži, kteří nenávidí ženyNa návštěvu ho pozve významný švédský strojírenský magnát Henrik Vanger. Tomu před čtyřiceti lety záhadně zmizela jeho neteř Harriet. Mikael chvílí váhá, ale vzhledem k jeho situaci a faktu, že zmíněnou dívku znal náhodou z dětství, se začne o případ zajímat. Samozřejmě je postupem času pohlcen prací a touží najít jakoukoli stopu, která by ho dovedla k odhalení, kam mladá dívka zmizela. Dlouho se mu však nedaří ničeho zachytit, vždyť sama policie už vzdala veškeré naděje na vyřešení této záhady.

 

Do příběhu vstupuje extravagantní hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace). Psychicky poznamenaná z dětství významnou událostí působí mnohdy vyšinutě, zároveň je však dokonalým protipólem vyrovnaného a klidného redaktora. Dívka dostává nového kurátora, který na ni má dohlížet. Místo toho ji však tyranizuje a vydírá. Bezradnost střídá pocit křivdy. Odplata na sebe však nenechá dlouho čekat a pomsta je stejně brutální a krutá jako předchozí činy. Kamera se neskrývá před reálným zachycením těchto okamžiků. Nikdo by jistě v tu chvíli s filmovými postavami neměnil.

 

Mikaelovi se stále nedaří s případem pohnout. Hackerka ho tajně sleduje a monitoruje všechny jeho dosavadní objevy v případu. Rozhodne se ho popostrčit blíže k cíli, protože jí intuice napoví, kterým směrem se ubírat. Duo se dává dohromady a začíná pátrat společně. Jaké však přichází překvapení, když hledání ztracené Harriet oba přivede k sérii nevysvětlených vražd. Děj nabírá na obrátkách a dostává pořádný spád. Co mají společného se zmizelou, jaké tajemství skrývá rod Vangerů a co v hloubi duše trápí Lisbeth? Film „Muži, kteří nenávidí ženy“ rozhodně nepatří mezi ty, u kterých byste se nudili, nebo věděli pointu celého příběhu od začátku. Pokud patříte mezi milovníky krimi, chcete si zvýšit adrenalin a vidět v kině hodně povedený snímek, neváhejte a vyrazte.

 

Muži, kteří nenávidí ženy

 
Text: Kristna Šmejkalová
Foto: Bonton

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání